Menu

Fizioterapijas pakalpojumi

Fizioterapija ir ārstniecības metode, kas palīdz kustību un stājas saglabāšanai un atjaunošanai, atvieglo sāpes un hronisku slimību gaitu. Ventspils poliklīnikā izveidotas divas fizioterapijas zāles, kurās pieejama ne tikai ārstnieciskā vingrošana, bet arī krioterapija, slinga terapija un kinezioloģiskā teipošana.


Ventspils poliklīnikā darbojas vairāki fizioterapeiti. Fizioterapeits ir veselības aprūpes speciālists, kurš palīdz pacientiem sasniegt kustību un fizisko spēju maksimālo amplitūdu, vai nu vispirms to attīstot, vai atjaunojot pēc fizisko spēju zaudēšanas slimības, traumas vai novecošanas dēļ. Fizioterapeita mērķis ir uzlabot cilvēka dzīves kvalitāti, izmantojot dažādas metodes un tehnikas sāpju mazināšanai un funkciju atjaunošanai. Pastāvīgu traumu vai slimību gadījumā fizioterapijas nodarbība mazina disfunkcijas sekas.

Ārstnieciskā vingrošana ļauj daudz efektīvāk palīdzēt pacientiem ar kustību traucējumiem un citām veselības problēmām – samazinās darbnespējas laiks un cilvēks ātrāk var atgriezties pilnvērtīgā dzīvē. Tāpat ārstnieciskā vingrošana ieteicama cilvēkiem, kuru ikdiena paiet birojos, lielākoties strādājot pie datora, vai arī darot darbu, kur jāveic vienveidīgas kustības. Poliklīnikas ārstnieciskās vingrošanas zāles ir mūsdienīgi aprīkotas, tostarp otrā stāva zālē ir speciāls skrejceļš ar trīspakāpju aizsardzību.

Slinga terapija ir fizioterapijas metode, kas ieteicama ne tikai dažādu problēmu gadījumos, bet arī profilaksei. Slinga terapijas iekārtas nosaukums tapis no angļu valodas, un apzīmē saiti, iekāršanu saitē. Tā ir īpaša fizioterapijas metode, kas uzlabo neiromuskulāro sistēmu. Elastīgo saišu terapijā cilvēka ķermenis tiek iekārts saitēs, kas fizioterapeitam dod iespēju brīvi sekot līdzi pacienta kustībām, tās vadīt un koriģēt. Saišu pielietošana nodrošina bezsvara stāvokli, ļaujot pacientam vieglāk ieņemt nesāpīgu ķermeņa pozīciju un tajā aktīvi darboties.

Slinga terapijas iekārta pieejama poliklīnikas pirmā stāva ārstnieciskās vingrošanas zālē, un ar to strādā poliklīnikas fizioterapeites, kas apmeklējušas īpašus apmācību kursus. Valsts apmaksātas fizioterapijas nodarbības, kas iekļauj slinga terapiju, ir tikai noteiktu diagnožu gadījumos, ja ir rehabilitācijas ārsta nosūtījums.

Terapiju var pielietot akūtu un hronisku saslimšanu gadījumos, dažādos pēcoperācijas stāvokļos un citos gadījumos, kā arī profilaksei.

Krioterapija ir zemas temperatūras izmantošana ārstniecībā. Aukstums mazina sāpes, tūsku, iekaisumu un asiņošanu. Krioterapijas iekārta darbojas ar aukstā gaisa plūsmu, to atdzesējot līdz pat –32°C. Krioterapijas iekārtai ir plašs pielietojums akūtu un hronisku saslimšanu gadījumos, kā arī tā palīdz sporta traumu ārstēšanā. Aukstuma iedarbībā cilvēkam samazinās sāpju slieksnis un muskulatūras spazmas, atslābinās muskuļi. Iekārta paātrina pacienta atveseļošanās procesu, lai varētu atsākt sportot, strādāt.

Krioterapija Ventspils poliklīnikā ir maksas pakalpojums. Tā nepieciešamību nosaka ārsts, un cena ir atkarīga no procedūras ilguma.

Kinezioloģiskā teipošana ir fizioterapijas metode, kas iemanto arvien lielāku popularitāti. Kinezioloģiskā teipošana balstīta kinezioloģijas principos, lai veicinātu organisma atveseļošanās procesus. Teips ir dabīga materiāla lente, ko līmē uz ādas un kuras īpašības ir līdzīgas ādas īpašībām. Teips ir ūdensnecaurlaidīgs, taču vienlaikus tā dabīgais materiāls ļauj ādai elpot. Teipošanas metodi pielieto, lai ārstētu traumas, koriģētu stājas problēmas, mazinātu iekaisumu, novērstu dažādus simptomus, kas radušies pārslodzes rezultātā, kā arī citos gadījumos. Tāpat teips palīdz stabilizēt ķermeņa locītavas un saites, kā arī ātrāk uzsūkties asinsizplūdumiem. Ierasti teipu uz ķermeņa atstāj aptuveni piecas dienas.

Teipu nevajadzētu lietot, ja pacientam ir vēnu trombozes akūtā fāze, ādas bojājumi, vispārējā tūska sirds un nieru mazspējas dēļ, tāpat jāuzmanās arī grūtniecības laikā, kā arī cukura diabēta un ļaundabīgo audzēju slimniekiem.

Teipošana ir maksas pakalpojums, un tā cenu ietekmē teipa uzlikšanas ilgums.

Pakalpojumu cenas var apskatīt sadaļā CENRĀDIS.

Informējam, ka tīmekļvietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"), lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Vairāk informācijas šeit!