Menu

Ventspils poliklīnikas laboratorija ir akreditēta atbilstoši LVS EN ISO 15189:2013 standartam sekojošās sfērās: no cilvēka iegūta materiāla hematoloģiska, klīniska, klīniski ķīmiska, citoloģiska izmeklēšana.

Laboratorijas akreditācija apliecina, ka tās sniegtie pakalpojumi ir droši un uzticami. Akreditācijas apliecība ir starptautiski atzīts apliecinājums gan uzņēmuma vadībai, gan arī tā klientiem un sabiedrībai par to, ka laboratorija spēj pastāvīgi nodrošināt augstas kvalitātes pakalpojumus, nepārtraukti pilnveidojas un ir uzticams partneris gan esošajiem, gan potenciālajiem klientiem. Akreditācijas periods ir līdz 2027. gada 15. februārim.

Ventspils poliklīnikas laboratorija apkalpo līdz 100 pacientiem dienā, ik dienu veicot 200 līdz 400 dažādu testu. Laboratorijā ir izveidotas vairākas jomas:

  • hematoloģija;
  • klīniskās analīzes;
  • klīniskā ķīmija;
  • citoloģija.

Laboratorijā analīzes tiek pieņemtas no plkst. 8.00 līdz 14.00.

Paraugu ņemšanai tiek izmantotas vienreizējas lietošanas sistēmas Becton Dickinson, Sarstedt u.c. Laboratorijā izmanto gan jaunāko tehnoloģiju aparatūru, gan arī vecākas paaudzes aparatūru. Visas laboratorijas ierīces katru gadu tiek tehniski pārbaudītas, lai nodrošinātu kvalitatīvu un ātru analīžu veikšanu.

Izmeklēšanas rezultātus laboratorija nogādā ārstiem, tāpat tos pacienti var saņemt personīgi (ambulatorā izmeklēšana) vai uz e-pastu. Analīžu rezultāti tiek izsniegti 24 stundu laikā. "CITO" rezultāti tiek izsniegti maksimālais stundas laikā.

Analīžu rezultāti tiek glabāti laboratorijā 3 gadus lai nepieciešamības gadījumā varētu sniegt informāciju par veikto izmeklējumu. Izmeklējamais materiāls (serums) tiek sasaldēts un glabājas laboratorijā 2 dienas, lai vajadzības gadījumā analīzes varētu atkārtot vai, ja iespējams, papildināt izmeklēšanu.


Kvalitātes kontrole:
  • Iekšējā kvalitātes kontrole – katru dienu tiek veikti visi laboratorijas sertifikācijā paredzēti kvalitātes kontroles pasākumi.
  • Ārējā kvalitātes kontrole: RFB-DGKL (Vācija), Labquality (Somija), RAKUS, Nacionālā mikrobioloģijas references laboratorija.
Maksa par analīzēm:
  • pacientiem ar ārsta nosūtījumu, kam līgums ar Nacionālo veselības dienestu (pacients, izņemot bērnus, grūtnieces, maznodrošinātās un trūcīgās personas, pats maksā tikai par vēnas punkciju un seruma iegūšanu);
  • apdrošinātiem pacientiem – saskaņā ar apdrošināšanas sabiedrību veselības apdrošināšanas programmām, ar ārsta norīkojumu un apdrošināšanas polisi.

Izmeklējumiem, kurus nozīmējis pasūtītājs, bet laboratorijā neveic, tiek nodrošināta izpilde citās akreditētās medicīnas laboratorijās, pamatojoties uz savstarpējiem līgumiem, par ko informē pasūtītāju.

Informējam, ka tīmekļvietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"), lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Vairāk informācijas šeit!