Menu

Osteodensitometrijas izmeklējumi

Osteodensitometrija (DEXA) ir precīzākā un visvairāk izplatītā izmeklēšanas metode kaulu blīvuma noteikšanai. Tā ir standarta metode osteoporozes diagnostikai. Osteoporoze ir kaulu sistēmas slimība, kuras laikā samazinās kaulu blīvums un mainās struktūra. Tas veicina kaulu trauslumu un palielina lūzumu risku. Ventspils poliklīnikā iespējams veikt osteodensitometrijas izmeklējumu ar jaunākās paaudzes iekārtām, kā arī saņemt osteoporozes speciālista konsultāciju efektīvai slimības ārstēšanai.

Sievietēm no 50 gadu vecuma vēlams profilaktiski noteikt kaulu blīvuma pārmaiņas, bet vīriešiem – pēc ārstnieciskām indikācijām. Profilaktiskās pārbaudes vēlamas ik pēc trim gadiem. Ja pirmajā osteodensitometrijas pārbaudē konstatē nelielas kaulu blīvuma pārmaiņas, kontrole ieteicama ik pēc gada vai diviem. Ja tiek diagnosticēta osteoporoze, pārbaudes nepieciešamas vismaz reizi gadā.

Lai saņemtu pakalpojumu, obligāti nepieciešams ārsta nosūtījums gan valsts līdzfinansēta, gan maksas pakalpojuma saņemšanai (pamatojums: MK noteikumi Nr. 482 “Noteikumi par aizsardzību pret jonizējošo starojumu medicīniskajā apstarošanā”, 12. un 14. punkts).

  • Izmeklējuma apmaksa saskaņā ar CENRĀDI.
  • Pacientiem ar veselības apdrošināšanas polisi pakalpojumus apmaksā atbilstoši veselības apdrošināšanas programmas nosacījumiem.
  • Rezultātus var saņemt 3–5 darbadienu laikā poliklīnikas reģistratūrā.
Informējam, ka tīmekļvietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"), lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Vairāk informācijas šeit!