Menu

Mamogrāfija ir viena no efektīvākajām krūts audu izmeklēšanas metodēm krūts vēža un citu krūts slimību diagnostikā. Krūts vēzis ir biežākais ļaundabīgais audzējs sievietēm, taču savlaicīgi diagnosticējot, to iespējams veiksmīgi uzveikt. Mamogrāfija ir sieviešu krūšu dziedzeru radioloģiska izmeklēšanas metode ar zemas intensitātes rentgena stariem.

Mamogrāfijas diagnostiskie izmeklējumi tiek veikti, ja ārsts pacientei tos ir nozīmējis aizdomu gadījumos par audzēju, vai arī kontroles nolūkos, ja iepriekš ir konstatētas kādas izmaiņas.

Tāpat tiek veikti skrīninga izmeklējumi tām sievietēm, kuras saņēmušas valsts uzaicinājumu bez maksas veikt šo izmeklējumu. Uzaicinājuma vēstuli reizi divos gados saņem sievietes vecumā no 50 līdz 69 gadiem. Šie izmeklējumi tiek veikti profilakses nolūkā valsts programmas ietvaros un par tiem pacientei nav jāmaksā.

  • Mamogrāfijas izmeklējums netiek veikts grūtniecības laikā.
  • Izmeklējumu, iepriekš par to brīdinot radiologa asistentu, iespējams veikt arī tad, ja ir krūšu implanti.
  • Obligāti nepieciešams ārsta nosūtījums gan valsts līdzfinansēta, gan maksas pakalpojuma saņemšanai (pamatojums: Ministru Kabineta noteikumu Nr. 482 “Noteikumi par aizsardzību pret jonizējošo starojumu medicīniskajā apstarošanā”, 12. un 14. punkts). Mamogrāfijas izmeklējums bez nosūtījuma netiek veikts.
  • Bezmaksas mamogrāfiju veic, uzrādot Nacionālā veselības dienesta skrīninga izmeklējuma uzaicinājuma vēstuli. Pieejams valsts apmaksāts un maksas pakalpojums.
  • Izmeklējuma apmaksa saskaņā ar CENRĀDI.
  • Pacientiem ar veselības apdrošināšanas polisēm pakalpojumus apmaksā atbilstoši veselības apdrošināšanas programmas nosacījumiem.
  • Rezultāti ir zināmi 3–5 darbadienu laikā, tos var apskatīt www.datamed.lv
Informējam, ka tīmekļvietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"), lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Vairāk informācijas šeit!