ATCERIES PAŅEMT LĪDZI DOKUMENTU!

21.01.2022.

Ja ieplānots Ventspils poliklīnikas apmeklējums, lai saņemtu ārsta konsultāciju, izmeklējumu vai kādu citu pakalpojumu, atcerieties paņemt līdzi personu apliecinošu dokumentu – pasi vai personas apliecību. Šādu kārtību, kāda ir veselības aprūpes iestādēs visā Latvijā, nosaka Pacientu tiesību likums.

Apmeklējot Ventspils poliklīniku, jāuzrāda:

• pase vai personas apliecība (eID karte);
  • bērniem – dzimšanas apliecība, pase vai eID karte;
  • ja bērnu pavada viņa vecāks:

a) vecāka pase, kurā ir ierakstīts bērns;

b) vecāka eID karte vai pase bez attiecīga ieraksta + bērna dzimšanas apliecība, kurā ierakstīti vecāku vārdi;

• ja bērnu pavada kāds cits – šī cilvēka pase vai eID karte + notariāli vai bāriņtiesas apstiprināta pilnvara pārstāvēt bērna likumiskās tiesības un intereses.

Personas identitātes pārbaude nepieciešama gan tādēļ, lai aizpildītu nepieciešamo dokumentāciju, saņemot valsts apmaksātu veselības aprūpes pakalpojumu, gan tādēļ, lai ievērotu personas datu aizsardzību, jo cita starpā ārstniecības iestādes pienākums ir gādāt par personas datu precizitāti!

Vairāk par pacientu tiesībām un pienākumiem vari lasīt mūsu tīmekļvietnes sadaļā PACIENTU TIESĪBAS.