Menu

Valsts profilaktiskās programmas (vēža skrīnings)

Valsts organizētais vēža skrīnings ir veselības aprūpes programma ar mērķi laikus atklāt pirmsvēža slimības agrīnajās stadijās.

Ventspils poliklīnikā ir iespējams veikt valsts apmaksātās veselības pārbaudes:

Dzemdes kakla vēža skrīnings.

Dzemdes kakla vēža savlaicīgai atklāšanai uzaicinājuma vēstules ik pēc trim gadiem saņem sievietes no 25 līdz 70 gadu vecumam. Ar šo uzaicinājumu paciente ierodas pie ginekologa, kur tiek veikta ginekoloģiskā apskate, citoloģiskās uztriepes paņemšana un citoloģiskais izmeklējums. Uzaicinājuma vēstules netiek sūtītas, ja:

jau diagnosticēts dzemdes kakla vai krūts ļaundabīgs audzējs;

pēc dienesta vadības informācijas sistēmā esošajiem datiem ir veikta dzemdes kakla amputācija un citas plašas ginekoloģiskas operācijas ar dzemdes un piedēkļu amputāciju;

gada laikā līdz uzaicinājuma vēstules sagatavošanas datumam ir veikts dzemdes kakla citoloģiskais izmeklējums.

Krūts vēža skrīnings ar mamogrāfijas metodi.

Lai nodrošinātu krūts vēža organizēto skrīningu, uzaicinājuma vēstuli saņem sievietes vecumā no 50 līdz 69 gadiem reizi divos gados. Izmeklēšana notiek ar mamogrāfijas metodi. Uzaicinājuma vēstules netiek sūtītas, ja gada laikā līdz uzaicinājuma vēstules sagatavošanas datumam ir veikts mamogrāfijas izmeklējums.

Savlaicīgi diagnosticēts vēzis palielina pilnīgas izveseļošanās iespēju.

Valsts profilaktiskās programmas ir bez maksas.

Pakalpojuma saņemšana valsts profilaktiskās programmas dzemdes kakla vēža un krūts vēža skrīninga ietvaros ir bez maksas, uzrādot uzaicinājuma vēstuli, nosūtījums nav nepieciešams.

Lai gan uzaicinājuma vēstule ir derīga līdz nākamās vēstules saņemšanai, izmeklējumu ieteicams veikt nekavējoties.

Ja uzaicinājuma vēstule ir nozaudēta, to var atjaunot, vēršoties pie sava ģimenes ārsta vai zvanot 8000 1234 (Nacionālā veselības dienesta bezmaksas tālrunis).

Informējam, ka tīmekļvietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"), lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Vairāk informācijas šeit!