Menu

Ventspils poliklīnikas acu ārstu komandai pievienojusies Lelde Svjaščenkova

01.07.2024.

“Mans lielākais izaicinājums darbā ir darbs ar cilvēkiem, spēja pielāgoties, balansēt pacienta vēlmes un vajadzības,” tā par savu profesiju saka Lelde.

L. Svjaščenkova absolvējusi Latvijas Universitāti, rezidentūru oftalmoloģijā.
No 2019.gada turpina  studijas
 doktorantūrā Rīgas Stradiņa Universitātē.

Lelde ir Latvijas ārstu biedrības un Latvijas Acu ārstu asociācijas biedre.
Regulāri apmeklē oftalmoloģijas kongresus, sēdes Latvijā un citur
pasaulē, piedaloties ar stenda referātiem un prezentācijām.
Euretina tīklenes asociācijas biedre.
Padziļināta interese tīklenes saslimšanās, veic terapeitiskās
lāzerprocedūras gan tīklenei, gan priekšējām acs daļām.
Strādājusi Acu Veselības centrā par ārstu- oftalmologu.

Leldes ceļš uz profesiju sākās studējot vispārējo medicīnu. ‘’Apmeklēju dažādu nozaru pulciņus, lai padziļinātāk izpētītu, kuras jomas mani interesē vairāk. Jau no 1. oftalmoloģijas pulciņa nodarbības sapratu, ka būšu acu ārsts. Visvairāk acu ārsta profesijā mani saista tas, ka oftalmoloģija sevī iekļauj vairākas citas specializācijas - enodkrinoloģiju, reimatoloģiju, neiroloģiju un citas, jo daudzas šo nozaru slimības primāri izpaužas tieši acīs, piemēram, paaugstināts asinsspiediens, cukura diabēts, autoimūnās saslimšanas u.c.’’ tā Lelde.

“Timendi causa est nescire (no latīņu.val.- baiļu cēlonis ir neziņa), jo uzskatu, ka vienmēr labāk ir zināt.” ir acu ārstes dzīves moto.

Pašlaik Ventspils poliklīnikā strādā divas acu ārstes Larisa Počebita un Silvija Sila.

Lai pieteiktos acu ārsta apmeklējumam, jāsazinās ar poliklīnikas reģistratūru, zvanot uz tālruņa numuru 63622131 vai rakstot ziņu uz e-pasta adresi registratura@ventspilspoliklinika.lv.

Informējam, ka tīmekļvietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"), lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Vairāk informācijas šeit!