Menu

Ventspils poliklīnikā iespējams veikt izmeklējumus ar ķermeņa masas analizatoru

04.07.2024.

Daudzfunkcionālo ķermeņa masas analizatoru varētu dēvēt par “gudrajiem svariem”. Cilvēks uz tiem uzkāpj, un iekārta aptuveni pusminūtes laikā nosaka ne tikai ķermeņa masu un ķermeņa masas indeksu, bet arī vairākus citus rādītājus. Tostarp ķermeņa tauku daudzumu (uzrāda arī viscerālos jeb slēptos taukus, kas uzkrājas ap iekšējiem orgāniem un ir īpaši kaitīgi organismam), ūdens daudzumu, tauku, muskuļu un kaulu masu, vielmaiņas ātrumu, kā arī organisma metabolisko jeb bioloģisko vecumu un citus organisma stāvokļa rādītājus. Izmeklējumu var veikt ne tikai veselības problēmu gadījumos, bet arī profilaktiski.

Izmeklējums ar ķermeņa masas analizatoru ir ātrs un sniedz pamata informāciju par pacienta veselības stāvokli. Tas nenosaka konkrētu diagnozi, taču parāda virzienu, kurā jāturpina pacienta izmeklēšana un ārstēšana, ja tas nepieciešams.

Informējam, ka tīmekļvietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"), lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Vairāk informācijas šeit!