Menu

BĒRNU ALERGOLOĢE KRISTINA AMOSOVA AUGUSTĀ KONSULTĒS DIVAS REIZES

29.07.2022.

Atsaucoties pieprasījumam, bērnu alergoloģe Kristina Amosova Ventspils poliklīnikā pacientus konsultē biežāk – augustā plānotas divas pieņemšanas reizes. 11. un 12. augustā pieraksts jau aizpildīts, taču uz 25. un 26. augustu vēl iespējams pierakstīties.

Bērnu alergoloģe K. Amosova var palīdzēt šādos gadījumos:

  • ilgstoši apgrūtināta elpošana caur degunu, iesnas;
  • acu apsārtums, asarošana, nieze, konjunktivīts;
  • izsitumi;
  • aizdomas par pārtikas alerģiju;
  • hroniski gremošanas traucējumi;
  • ilgstošs klepus, elpas trūkuma lēkmes;
  • aizdomas par medikamentu alerģiju;
  • aizdomas par insektu (kukaiņu) alerģiju.

K. Amosova specializējusies pārtikas un medikamentu provokācijas testu veikšanā. Konsultācijas laikā ārste piedāvā noskaidrot alerģijas cēloni, piemeklēt atbilstošu terapiju un apspriest veidu, kā izvairīties no konkrētā alergēna, tādējādi samazinot slimības simptomus.

Konsultācijas laikā nepieciešamības gadījumā iespējami arī papildu izmeklējumi, tostarp ādas alergotesti – ādas dūriena testi vai ādas proves testi, specifisku imūnglobulīnu E (IgE) noteikšana, alergēnu komponentu jeb molekulāro alergēnu diagnostika un bronhu dilatācijas jeb paplašināšanas tests. Taču, kā uzsver ārste, nevajadzētu koncentrēties tikai uz izmeklējumiem, jo arī dialogs ar bērna vecāku sniedz ļoti daudz informācijas.

Bērnu alergoloģe 2017. gadā absolvējusi Rīgas Stradiņa universitāti, ieguvusi pediatra, bērnu alergologa sertifikātu. Regulāri papildina zināšanas un ar referātiem piedalās starptautiskās konferencēs un kongresos, veido publikācijas Latvijas medicīnas žurnālos, kā arī gatavo izglītojošus materiālus alerģisku pacientu vecākiem.

Ventspils poliklīnikas vadība pakalpojumam piesaistījusi valsts finansējumu, un ar ģimenes ārsta nosūtījumu bērnu alergoloģes konsultāciju poliklīnikā apmaksā valsts. Ierasti ārste poliklīnikā pacientus konsultē reizi mēnesī. Lai pierakstītos uz vizīti, jāsazinās ar Ventspils poliklīnikas reģistratūru, zvanot uz tālruņa numuru 636 22131 vai rakstot ziņu uz registratura@ventspilspoliklinika.lv.

Informējam, ka tīmekļvietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"), lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Vairāk informācijas šeit!