Menu

30.11. KONSULTĒS BĒRNU ALERGOLOĢE KRISTINA AMOSOVA

17.11.2021.

30. novembrī pie mums konsultēs bērnu alergoloģe Kristina Amosova. Ārste konsultē par visu veidu alerģijām – tostarp, ja ir aizdomas par pārtikas alerģiju, ilgstošas iesnas, hroniski gremošanas traucējumi un citos gadījumos.

Bērnu alergoloģe K. Amosova var palīdzēt, ja Jūsu bērnam ir:

  • ilgstoši apgrūtināta elpošana caur degunu, iesnas;
  • acu apsārtums, asarošana, nieze, konjunktivīts;
  • izsitumi;
  • aizdomas par pārtikas alerģiju;
  • hroniski gremošanas traucējumi;
  • ilgstošs klepus, elpas trūkuma lēkmes;
  • aizdomas par medikamentu alerģiju;
  • aizdomas par insektu (kukaiņu) alerģiju.

Bērnu alergoloģe K. Amosova specializējusies pārtikas un medikamentu provokācijas testu veikšanā, ikdienā konsultē pacientus ar dažādām alerģijas problēmām Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas Konsultatīvajā poliklīnikā. 30. novembrī. novembrī ārste konsultēs pacientus Ventspils poliklīnikā. “Noskaidrosim alerģijas cēloni, piemeklēsim atbilstošu terapiju un apspriedīsim veidu, kā izvairīties no vainīgā alergēna un līdz ar to samazināt slimības simptomus,” konsultācijas saturu ieskicē bērnu alergoloģe.

Konsultācijas laikā nepieciešamības gadījumā iespējami arī papildu izmeklējumi, tostarp ādas alergotesti – ādas dūriena testi vai ādas proves testi, specifisku imūnglobulīnu E (IgE) noteikšana, alergēnu komponentu jeb molekulāro alergēnu diagnostika un bronhu dilatācijas jeb paplašināšanas tests. Taču, kā uzsver Amosova, nevajadzētu koncentrēties tikai uz izmeklējumiem, jo arī dialogs ar bērna vecāku sniedz ļoti daudz informācijas. Pilnu sarunu ar ārsti iespējams noskatīties šeit: https://www.youtube.com/watch?v=ZknUtSC7tbQ.

Bērnu alergoloģe 2017. gadā absolvējusi Rīgas Stradiņa universitāti, ieguvusi pediatra, bērnu alergologa sertifikātu. Regulāri papildina zināšanas un ar referātiem piedalās starptautiskās konferencēs un kongresos, veido publikācijas Latvijas medicīnas žurnālos, kā arī gatavo izglītojošus materiālus alerģisku pacientu vecākiem. Pērn pieredzi un zināšanas papildinājusi Itālijas klīnikā “Bambino Gesù”.

Ventspils poliklīnikas vadība pakalpojumam piesaistījusi valsts finansējumu, un ar ģimenes ārsta nosūtījumu bērnu alergoloģes konsultāciju poliklīnikā apmaksā valsts. Lai pierakstītos uz vizīti, jāsazinās ar Ventspils poliklīnikas reģistratūru, zvanot uz tālruņa numuru 636 22131 vai rakstot ziņu uz registratura@ventspilspoliklinika.lv.

Informējam, ka tīmekļvietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"), lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Vairāk informācijas šeit!