IEGĀDĀSIES STACIONĀRU DIGITĀLO RENTGENA IEKĀRTU

22.02.2024.

Pateicoties Eiropas Savienības (ES) Atveseļošanas fonda programmai, Ventspils poliklīnika sākusi īstenot projektu, kura laikā iegādāsies stacionāru digitālo rentgena iekārtu.

Vairāku diagnožu gadījumos tieši rentgena izmeklējumu ārsti bieži nozīmē kā pirmo, jo tas ir viens no informatīvākajiem izmeklējumiem gan diagnozes precizēšanai, gan ārstēšanas rezultātu izvērtēšanai. Līdztekus digitalizācijas procesam attīstās arī rentgenizmeklējumu digitālās iespējas. Pašlaik aktuāla ir digitālā rentgenogrāfija, kas uzņem augstas kvalitātes attēlus. Tā izmanto digitālu detektora sistēmu, kas ievērojami saīsina izmeklējuma laiku. Lai pilnveidotu rūpes par savu pacientu veselību, Ventspils poliklīnika sākusi īstenot jaunu projektu, kura mērķis ir attīstīt sekundārās ambulatorās veselības aprūpes pakalpojumu – projekta laikā paredzēts iegādāties stacionāru digitālo rentgena iekārtu. Jaunā iekārta ne tikai paātrinās pacientu izmeklēšanas procesu, bet arī atvieglos medicīnas personāla ikdienas darbu, uzlabos izmeklējuma attēla kvalitāti un būtiski paaugstinās darba efektivitāti.

Projekta nr. 4.1.1.3.i.0/1/23/I/CFLA/002 “Pašvaldības SIA “Ventspils poliklīnika” sekundārās ambulatorās veselības aprūpes pakalpojumu attīstība” kopējās plānotās izmaksas ir 230 000 eiro, tostarp Atveseļošanas fonda finansējums 154 426,71 eiro, pašvaldības SIA “Ventspils poliklīnika” finansējums 43 143,68 eiro un valsts budžeta finansējums 32 429,61 eiro.

Projektu paredzēts īstenot līdz 2025. gada 30. jūnijam.

Eiropas Atveseļošanas fonds ir ES budžeta programma, kas sākta ar mērķi atbalstīt reformas un veikt investīcijas, lai nodrošinātu ES dalībvalstu pāreju uz zaļo un digitālo ekonomiku.

Pašvaldības SIA “Ventspils poliklīnika” sniedz primāros un sekundāros ambulatoros veselības aprūpes pakalpojumus, nodrošina funkcionālos izmeklējumus un organizē medicīnas komisijas, kā arī sniedz dažādas izziņas par pacienta veselības stāvokli. Plašāka informācija par pakalpojumiem pieejama tīmekļvietnē www.ventspilspoliklinika.lv.