NORISINĀSIES APMĀCĪBAS PAR HIV PACIENTU APRŪPI

09.08.2023.

Trešdien, 16. augustā, no plkst. 13.00 Ventspils poliklīnikas konferenču zālē norisināsies primārās veselības aprūpes ārstiem paredzētas bezmaksas apmācības “HIV pacients ģimenes ārsta praksē Latvijā”. Apmācības organizē biedrība “AGIHAS”.

Apmācību programma:

• “Latvija – HIV izplatības līdere Eiropā; saslimstības, izplatības mirstības, diagnostikas savlaicīguma aktualitātes” (Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) asociētā profesore Dr. med. Anda Ķīvīte-Urtāne);
  • “HIV pacientu profila maiņa, “sarežģītie” pacienti – klīniskās pazīmes, akūtā un psihoneiroloģiskā simptomātika” (Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas stacionāra “Latvijas Infektoloģijas centrs” 6. HIV/AIDS nodaļas vadītāja, RSU asociētā profesore Dr. med. Gunta Stūre);
  • “HIV pacients primārajā veselības aprūpē – ģimenes ārsta pieredze un skatījums” (ģimenes ārsts, pediatrs Jevgeņijs Bondins).

Programmā iekļauti interaktīvi praktiski uzdevumi, pacientu gadījumu analīze un diskusijas.

Apmācības norisināsies Ventspils poliklīnikas trešā stāva konferenču zālē. Apmeklētājiem piešķirs 5 tālākizglītības punktus (TIP). Dalībnieki saņems arī bezmaksas bukletu “Cilvēki ar HIV ģimenes ārsta praksē”.

Biedrība “AGIHAS” ir atbalsta grupa inficētajiem ar HIV un AIDS slimniekiem. Tā izveidota 1993. gadā – dažus gadus pēc tam, kad Latvijā tika diagnosticēti pirmie HIV pacienti. Biedrības mērķis ir palīdzēt HIV/AIDS skartajiem, lai arī pēc diagnozes uzzināšanas šie cilvēki spētu saglabāt kvalitatīvu dzīvi.

Papildu informācija un pieteikšanās apmācībām: www.arstubiedriba.lv.