Menu

PACIENTIEM PIEEJAMA MŪSDIENĪGA LABORATORIJA

25.07.2023.

Ventspils poliklīnikā katru darbadienu pacientiem pieejama arī laboratorija. Tā atrodas ēkas otrajā stāvā un ir īpaša ar to, ka lielu daļu analīžu veic turpat laboratorijā. Pacientiem tas nozīmē rezultātu ātrāku saņemšanu.

Ventspils poliklīnikas laboratorijā pieejams plašs analīžu klāsts, tostarp hematoloģiskās, mikrobioloģiskās un bioķīmiskās analīzes, kā arī klīniskie un citoloģiskie izmeklējumi. Veicot šīs analīzes poliklīnikas laboratorijā, to rezultāti ir zināmi jau pēcpusdienā.

Tās analīzes, ko poliklīnikas laboratorijā neveic, tiek veiktas, sadarbojoties ar citām akreditētām medicīnas laboratorijām pilsētā. Tas nozīmē, ka pacients uz poliklīnikas laboratoriju var doties arī, lai veiktu dažādas specifiskas analīzes, piemēram, vairogdziedzera hormonu analīzes, D vitamīna un alergēnu testus. Ar poliklīnikas laboratorijas piedāvāto analīžu klāstu un cenām iespējams iepazīties sadaļā CENRĀDIS. Ja pacientam ir ārsta nosūtījums, jāmaksā tikai par vēnas punkciju un seruma iegūšanu. Ventspils poliklīnikas laboratorija ir akreditēta, un tas nozīmē, ka tās sniegtie pakalpojumi ir droši un uzticami. Pacienti analīžu rezultātus var saņemt e-pastā, tāpat ir iespēja tos pašiem izdrukāt poliklīnikā.

Lai veiktu analīzes, ir nepieciešams ārsta nosūtījums (pacients var izvēlēties, uz kuru laboratoriju doties, neņemot vērā, uz kādas veidlapas ārsts uzrakstījis nosūtījumu izmeklējumiem). Ventspils poliklīnikas laboratorija pacientiem pieejama katru darbadienu no plkst. 8.00 līdz 14.00. Poliklīnikas biomedicīnas laborante Kristīne Zecmane gan iesaka uz laboratoriju doties iespējami agri, jo ir rādītāji, kas mainās ik stundu pēc pamošanās. Lai maziem bērniem asins paraugu ņemšanas process būtu iespējami mazāk satraucošs, asinis tiek ņemtas no pirksta. Analīžu rezultāti ir zināmi 24 stundu laikā, steidzamos gadījumos – divu stundu laikā. Drošības kodu, kas tiek piešķirts analīžu saņemšanai, nepieciešams saglabāt, jo tas ir nemainīgs un ir vajadzīgs analīžu rezultātu saņemšanai arī turpmāk.

Papildu informācija pieejama sadaļā LABORATORIJA.

Ja pirms analīžu veikšanas rodas kādi jautājumi, aicinām sazināties ar Ventspils poliklīnikas reģistratūru, zvanot uz tālruņa numuru 63622131.

Informējam, ka tīmekļvietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"), lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Vairāk informācijas šeit!