Menu

10. NOVEMBRĪ PIEŅEMS TEHNISKĀ ORTOPĒDE EVITA KUČEROVA

06.11.2023.

Piektdien, 10. novembrī, Ventspils poliklīnikā pacientus pieņems tehniskā ortopēde Evita Kučerova. Vēl iespējams pieteikties konsultācijai – sazinoties ar poliklīnikas reģistratūru.

Tehniskā ortopēde E. Kučerova pieņem visa vecuma pacientus. Tehniskais ortopēds ir speciālists, kurš diagnosticē un koriģē kustību un balsta sistēmu. Tiek novērtēta stāja, gaita un locītavu kustību funkcionālie traucējumi. Gaitas un stājas analīzi E. Kučerova veic, izmantojot podoskopu. Tā ir ierīce, kas ar stikla un spoguļa palīdzību ļauj iegūt pēdas nospieduma spoguļattēlu.

Konsultācijas laikā nepieciešamības gadījumā tiek izveidots rehabilitācijas plāns. Tajā var ietilpt arī citu ārstu speciālistu vai procedūru apmeklējums. Dažādos gadījumos var būt nepieciešama vizīte, piemēram, pie rehabilitologa, fizioterapeita, ergoterapeita, traumatologa vai neirologa, kā arī vajadzīgas masāžas vai fizikālās procedūras.

Tāpat speciāliste palīdz izvēlēties atbilstošus tehniskos palīglīdzekļus, tostarp, piemēram, gatavas vai individuāli izgatavotas apavu zolītes. Tehniskā ortopēde arī piedāvā veikt plantogrāfiju, kas ir pēdu diagnostikas metode, ar kuras palīdzību var novērtēt pēdu noslogojumu, kustību patoloģijas un atbalsta laukumu, kā arī palīdz gadījumos, kad pacientam vajadzīgi gatavi vai individuāli izgatavoti ortopēdiskie apavi, dažādu veidu mīkstās un cietās ortozes, protēzes vai citi palīglīdzekļi. Tiek sniegta arī palīdzība dokumentu sagatavošanā Tehnisko palīglīdzekļu centram, lai saņemtu valsts apmaksātus tehniskos palīglīdzekļus.

E. Kučerova ir ventspilniece. Tehniskā ortopēda specialitāti apguvusi Rīgas Stradiņa universitātē (RSU), pēc kuras absolvēšanas 2003. gadā uzsākusi darba gaitas Ventspils poliklīnikā. 2009. gadā absolvējusi Ventspils Augstskolu iegūstot profesionālo maģistra grādu uzņēmējdarbības vadībā. Speciāliste ir sabiedriskās organizācijas “Protezēšanas, ortozēšanas un tehniskās ortopēdijas asociācija” un Latvijas Ārstu rehabilitologu asociācijas biedre.

Tehniskā ortopēde E. Kučerova Ventspils poliklīnikā pacientus pieņem katra mēneša otrajā piektdienā. Speciāliste sniedz maksas pakalpojumus, un konsultācijas cena bērniem ir 20 eiro, bet pieaugušajiem – 30 eiro.

Lai pieteiktos konsultācijai, jāsazinās ar poliklīnikas reģistratūru – zvanot uz tālruņa numuru 63622131 vai rakstot ziņu uz e-pasta adresi registratura@ventspilspolikinika.lv.

Informējam, ka tīmekļvietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"), lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Vairāk informācijas šeit!