BĒRNU ALERGOLOĢE MAIJĀ KONSULTĒS DIVAS REIZES

02.05.2023.

Bērnu alergoloģe Kristina Amosova šomēnes Ventspils poliklīnikā pacientus konsultēs trīs dienas – 12., 25. un 26. maijā. Ar ģimenes ārsta nosūtījumu konsultācija ir valsts apmaksāta.

Ārste var palīdzēt bērniem šādos gadījumos:

• ilgstoši apgrūtināta elpošana caur degunu, iesnas;
  • acu apsārtums, asarošana, nieze, konjunktivīts;
  • izsitumi;
  • aizdomas par pārtikas alerģiju;
  • hroniski gremošanas traucējumi;
  • ilgstošs klepus, elpas trūkuma lēkmes;
  • aizdomas par medikamentu alerģiju;
  • aizdomas par insektu (kukaiņu) alerģiju.

Konsultācijas laikā K. Amosova piedāvā noskaidrot alerģijas cēloni, piemeklēt atbilstošu terapiju un apspriest veidu, kā izvairīties no konkrētā alergēna, tādējādi samazinot slimības simptomus. Nepieciešamības gadījumā iespējami arī papildu izmeklējumi, tostarp ādas alergotesti. Taču, kā uzsver ārste, nevajadzētu koncentrēties tikai uz izmeklējumiem, jo arī dialogs ar bērna vecāku var sniegt daudz informācijas.

Bērnu alergoloģe 2017. gadā absolvējusi Rīgas Stradiņa universitāti, ieguvusi pediatra, bērnu alergologa sertifikātu. Regulāri papildina zināšanas un ar referātiem piedalās starptautiskās konferencēs un kongresos, veido publikācijas Latvijas medicīnas žurnālos, kā arī gatavo izglītojošus materiālus alerģisku pacientu vecākiem.

Ventspils poliklīnikas vadība pakalpojumam piesaistījusi valsts finansējumu, un ar ģimenes ārsta nosūtījumu bērnu alergoloģes konsultāciju poliklīnikā apmaksā valsts. Ierasti bērnu alergoloģe poliklīnikā pacientus konsultē reizi mēnesī, bet, atsaucoties pacientu pieprasījumam, nereti arī biežāk. Lai pierakstītos uz vizīti, jāsazinās ar Ventspils poliklīnikas reģistratūru, zvanot uz tālruņa numuru 63622131 vai rakstot ziņu uz registratura@ventspilspoliklinika.lv.