Menu

24. NOVEMBRĪ KONSULTĒS BĒRNU ALERGOLOĢE LAINE BORMANE

31.10.2023.

Piektdien, 24. novembrī, Ventspils poliklīnikā pacientus konsultēs bērnu alergoloģe Laine Bormane. Pašlaik vēl ir iespējams pieteikties konsultācijai, sazinoties ar poliklīnikas reģistratūru.

Ārste īpaši specializējusies molekulārajā alergoloģijā pārtikas alerģijas jomā.

“Piemēram, ja agrāk par alerģiju pret zemesriekstu domāja kā par alerģiju pret zemesriekstu, tad šobrīd ir zināmi dažādi zemesriekstu alergēni, respektīvi, jau daļiņas zemesriekstos, pret kurām var noteikt reakciju,” skaidro ārste, piebilstot, ka izvērtēšana molekulāro alergēnu līmenī īpaši noder, lai padziļināti izmeklētu pacientus un izprastu alerģijas iemeslu.

Tāpat molekulārie alergēni ir būtiski pacientiem, kas plāno imūnterapiju jeb pieradināšanu pie alergēniem, lai noskaidrotu, vai tā konkrētajā gadījumā būs iedarbīga. Ārste specializējas arī darbā ar atopiskā dermatīta pacientiem, taču konsultē arī pacientus ar citām alerģiskām slimībām, tostarp alerģisku rinītu, astmu, nātreni u.c. Apmeklējuma laikā ir iespējams arī veikt ādas testus ar dažādiem alergēniem, kā arī elpošanas testus.

L. Bormane absolvējusi Rīgas Stradiņa universitātes Tālākizglītības fakultāti, tostarp iegūstot gan pediatra, gan bērnu alergologa specialitāti. Pieredzi un zināšanas papildinājusi Itālijas klīnikā “Bambino Gesù”. Kopš 2009. gada ārste strādā Bērnu klīniskajā universitātes slimnīcā, darbojas arī Alerģisko slimību izmeklēšanas un ārstēšanas centrā. Darbam Ventspils poliklīnikā bērnu alergoloģe piesaistīta 2016. gadā, ņemot vērā bērnu vecāku ieteikumus pašvaldības īstenotajā programmā “Ventspils – mazulim draudzīga pilsēta”.

Ar ģimenes ārsta nosūtījumu bērnu alergoloģes konsultācija Ventspils poliklīnikā ir valsts apmaksāta.

Lai pieteiktos konsultācijai, jāsazinās ar Ventspils poliklīnikas reģistratūru, zvanot uz tālruņa numuru 63622131 vai rakstot ziņu uz e-pasta adresi registratura@ventspilspoliklinika.lv.

Informējam, ka tīmekļvietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"), lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Vairāk informācijas šeit!