UROLOGS KONSULTĒS 28. SEPTEMBRĪ

Ventspils poliklīnikā reizi mēnesī – otrdienās – pacientus konsultē Liepājas reģionālās slimnīcas Kurzemes Uroloģijas centra urologs Igors Carevs. Nākamreiz ārsts Ventspils poliklīnikā konsultācijas sniegs 28. septembrī.

Profilakse ir viens no efektīvākajiem veidiem, kā konstatēt kādu saslimšanu agrīnā stadijā, akcentē urologs I. Carevs. “Agrīni konstatējot teju jebkuru saslimšanu, varam piedāvāt daudzveidīgu ārstēšanu ar labiem rezultātiem. Piemēram, nierakmeņi. Ja tie ir laikus diagnosticēti, varam piedāvāt mazāk invazīvu un vienkāršāku ārstēšanu. Tādēļ profilakses nozīme ir ļoti liela,” uzsver I. Carevs. Onkoloģisku saslimšanu gadījumos profilakse ir īpaši nozīmīga.

Pēdējo gadu laikā Latvijas Urologu asociācijas pārstāvji aktīvi aicina pacientus apmeklēt urologu profilakses nolūkos. Profilaktisku vizīti pie urologa īpaši rekomendē vīriešiem, kuri sasnieguši 45 gadu vecumu. Ja ar veselību viss kārtībā, urologs norādīs, kad ieteicama nākamā profilaktiskā vizīte, savukārt, ja tiek atklāti kādi sarežģījumi, iespējams laikus uzsākt ārstēšanu.

Urologs ir ārsts, kurš specializējas plaša spektra urīnizvadsistēmas un reproduktīvās sistēmas slimību diagnostikā un ārstēšanā. Urologs ārstē gan onkoloģiskas saslimšanas (nieru, prostatas un urīnpūšļa vēzi), gan neonkoloģiskas saslimšanas (piemēram, hronisku un akūtu nieru mazspēju, nierakmeņus un urīnceļu akmeņus, nieru iekaisumu un citas slimības). Par to, ka cilvēkam jāapmeklē šāds speciālists, var liecināt tādas sūdzības kā dažāda veida izmaiņas urinācijā, sāpes un diskomforts.

Vizīte pie urologa Ventspils poliklīnikā ir maksas pakalpojums, un tā cena ir 23 eiro. Pierakstīties uz vizīti pie speciālista iespējams, sazinoties ar Ventspils poliklīnikas reģistratūru – zvanot uz tālruņa numuru 63622131 vai rakstot ziņu uz e-pastu registratura@ventspilspoliklinika.lv.

14.09.2021.