Ārstnieciskās vingrošanas zāle

Ventspils poliklīnikā ir izveidotas divas ārstnieciskās vingrošanas zāles. Ārstnieciskā vingrošana ļauj daudz efektīvāk palīdzēt pacientiem ar kustību traucējumiem un citām veselības problēmām – samazinās viņu darba nespējas lapas laiks un viņi ātrāk var atgriezties darba tirgū un pilnvērtīgā dzīvē.

 

Ārstnieciskā vingrošana ir efektīva pie dažādām veselības problēmām –pacientiem pēc insultiem, kā rezultātā radušies kustību traucējumi, bērniem ar stājas problēmām, muguras problēmām, pacientiem pēc ceļa, gūžas, pēdas lūzuma vai citām traumām. Ja uz lūzuma kādu laiku bijis ģipsis, šinas vai cita veida pārsējs, tad muskuļi, kas nav kustināti, atrofējušies. It kā kauls sadzijis, bet gaita vairs nav tik laba, jo muskulim nav pietiekami daudz spēka. Ar ārstniecisko vingrošanu to var koriģēt.

 

Ja pacientam uz vizīti pie fizikālās un rehabilitācijas medicīnas ārsta ir ģimenes ārsta, neirologa, traumatologa vai cita ārstējošā speciālista nosūtījums, viņam jāsamaksā tikai pacienta iemaksa – 4,27 eiro. Savukārt par pašu fizioterapiju jeb visu ārstnieciskās vingrošanas kursu cilvēkam nav jāmaksā, to sedz valsts.

 

Katram pacientam tiek sastādīts individuāls rehabilitācijas un vingrojumu komplekss. Programmā var ietilpt gan fizikālās medicīnas procedūras, gan masāžas kursi, fizioterapijas nodarbības – atkarībā no problēmas nopietnības un saslimšanas stadijas.

 

Vingrošanas zālēs ir mūsdienīgi aprīkotas, tostarp vienā no zālēm ir speciāls skrejceļš ar trīspakāpju aizsardzību. Tāda jaunākās paaudzes iekārta ir vienīgā Latvijā. Lai pacients nepakristu un nenodarītu sev pāri, skrejceļam ir rokturi, drošību nodrošina arī elektronika, bet pacients ar lielākiem kustību traucējumiem, piemēram, pēc insulta, tiek iekarināts speciālā vestē. Tiklīdz viņš nogurst vai ļimst, slīdceliņš automātiski izslēdzas un cilvēks iekaras vestē. Šis aprīkojums ļauj uzlabot gan gaitu, tai skaitā pēc insulta, kad bieži vien pacientam viena puse ir vājāka, gan fizisko izturību. Turklāt intensitātes amplitūda gan velotrenažierim, gan skrejceļam ir milzīga. To ar minimālu slodzi var izmantot smagi pacienti, bet, piemēram, profesionāli sportisti var pielietot ļoti lielu slodzi.

Ultrasonogrāfijas kabinets

Ventspils poliklīnikai ir jaunākās paaudzes ultrasonogrāfijas aparāts “Medison”, ar ko tiek veikti plaša spektra izmeklējumi.

Digitālā rentgenogrāfija

Ar digitālo rentgenogrāfiju var veikt visa veida rentgena uzņēmumus, tai skaitā kaulu rentgenuzņēmumus...

Digitālā mamogrāfija

Ar mamogrāfijas iekārtu var veikt krūts vēža diagnostikas izmeklējumus. Turklāt ar jauniegādāto, moderno iekārtu var iegūt digitālus attēlus...

Elektrokardiogrāfija

Elektrokardiogramma ir plaši pielietota sirds izmeklēšanas metode miera stāvoklī, kas var diagnosticēt miokarda infarktu, iekaisumu, vadīšanas...

Veloergometrija un Holtera monitorēšana

Veloergometrija jeb slodzes tests parāda sirds spēju izturēt fizisku piepūli. Pacientam...

Masāžu kabinets

Ārstniecības metode - masāža palīdz pie ļoti daudzām slimībām. Masāžas iedarbība uz organismu ir ne tikai lokāla (uz masējamo ķermeņa daļu), bet...

Pēdu aprūpes kabinets

Ventspils poliklīnikā Pēdu aprūpes kabinets izveidots pamatā diabēta pacientu vajadzībām, kuriem tiek veikts...

Fizikālās terapijas kabinets

Fizikālā terapija ir nepieciešama pacientiem ar muguras un locītavu hroniskām un akūtām saslimšanām, pacientiem ar...

Laboratorija

Ventspils poliklīnikas laboratorija apkalpo līdz 100 pacientiem dienā, ik dienu veicot 200 līdz 400 dažādu testu. Laboratorijā ir izveidotas vairākas jomas...

Fototerapija

Ventspils poliklīnikā ir pieejama fototerapijas iekārta, kas ļauj piedāvāt jaunas un efektīvas terapijas metodes ādas slimību ārstēšanai.

Ķermeņa masas analizators

Ar daudzfunkcionālo ķermeņa masas analizatoru jebkurš iedzīvotājs var noskaidrot sava organisma fiziskās formas...

Osteodensitometrijas izmeklējumi

Osteodensitometrija (DEXA) ir precīzākā un izplatītākā rentgenoloģiskā diagnostikas metode kaulu blīvuma...