Laboratorija

Ventspils poliklīnikas klīniski diagnostiskā laboratorija (turpmāk tekstā – laboratorija) darbojas saskaņā ar standarta LVS EN ISO 15189:2013 “Medicīnas laboratorijas. Īpašās prasības kvalitātei un kompetencei” nosacījumiem.

 

Laboratorijas akreditācija apliecina, ka tās sniegtie pakalpojumi ir droši un uzticami. Akreditācijas apliecība ir starptautiski atzīts apliecinājums gan uzņēmuma vadībai, gan arī tā klientiem un sabiedrībai par to, ka laboratorija spēj pastāvīgi nodrošināt augstas kvalitātes pakalpojumus, nepārtraukti pilnveidojas un ir uzticams partneris gan esošajiem, gan potenciālajiem klientiem.

Akreditācijas periods ir līdz 2022. gada 15. februārim.

 

Ventspils poliklīnikas laboratorija apkalpo līdz 100 pacientiem dienā, ik dienu veicot 200 līdz 400 dažādu testu. Laboratorijā ir izveidotas vairākas jomas: 

  • hematoloģija,
  • klīniskās analīzes,
  • klīniskā ķīmija,
  • citoloģija.

Laboratorijā analīzes tiek pieņemtas no plkst. 8.00 līdz 14.00.

Paraugu ņemšanai tiek izmantotas vienreizējas lietošanas sistēmas Becton Dickinson, Sarstedt u.c. Laboratorijā izmanto gan jaunāko tehnoloģiju aparatūru, gan arī vecākas paaudzes aparatūru. Visas laboratorijas ierīces katru gadu tiek tehniski pārbaudītas, lai nodrošinātu kvalitatīvu un ātru analīžu veikšanu.

Izmeklēšanas rezultātus laboratorija nogādā ārstiem, tāpat tos pacienti var saņemt personīgi (ambulatorā izmeklēšana) vai uz e-pastiem. Analīžu rezultāti tiek izsniegti 24 stundu laikā. "CITO" rezultāti tiek izsniegti maksimālais stundas laikā. Laboratorijas izmeklējumu aprites un izsniegšanas laiku skatīt šeit.


Analīžu rezultāti tiek glabāti laboratorijā 3 gadus lai nepieciešamības gadījumā varētu sniegt informāciju par veikto izmeklējumu. Izmeklējamais materiāls (serums) tiek sasaldēts un glabājas laboratorijā 2 dienas, lai vajadzības gadījumā analīzes varētu atkārtot vai, ja iespējams, papildināt izmeklēšanu.


Kvalitātes kontrole:

  • Iekšējā kvalitātes kontrole - katru dienu tiek veikti visi laboratorijas sertifikācijā paredzēti kvalitātes kontroles pasākumi.
  • Ārējā kvalitātes kontrole: RFB-DGKL (Vācija), Labquality (Somija), RAKUS, Nacionālā mikrobioloģijas references laboratorija.

Maksa par analīzēm:

  • pacientiem ar ārsta nosūtījumu, kam līgums ar Nacionālo Veselības dienestu (pacients, izņemot bērnus, grūtnieces, maznodrošinātās un trūcīgās personas, pats maksā tikai par vēnas punkciju un seruma iegūšanu);
  • apdrošinātiem pacientiem – saskaņā ar apdrošināšanas sabiedrību veselības apdrošināšanas programmām, ar ārsta norīkojumu un apdrošināšanas polisi.

Izmeklējumiem, kurus nozīmējis pasūtītājs, bet laboratorijā neveic, tiek nodrošināta izpilde citās akreditētās medicīnas laboratorijās, pamatojoties uz savstarpējiem līgumiem, par ko informē pasūtītāju.

 

Ieteikumi pacientiem paraugu noņemšanai

 

Informācija par izmeklējumu nosūtījuma aizpildīšanu

 

Jautājumu gadījumā aicinām pacientus sazināties ar Ventspils poliklīnikas reģistratūru, zvanot uz tālruņa mumuru 63622131.

Ultrasonogrāfijas kabinets

Ventspils poliklīnikai ir jaunākās paaudzes ultrasonogrāfijas aparāts “Medison”, ar ko tiek veikti plaša spektra izmeklējumi.

Digitālā rentgenogrāfija

Ar digitālo rentgenogrāfiju var veikt visa veida rentgena uzņēmumus, tai skaitā kaulu rentgenuzņēmumus...

Digitālā mamogrāfija

Ar mamogrāfijas iekārtu var veikt krūts vēža diagnostikas izmeklējumus. Turklāt ar jauniegādāto, moderno iekārtu var iegūt digitālus attēlus...

Elektrokardiogrāfija

Elektrokardiogramma ir plaši pielietota sirds izmeklēšanas metode miera stāvoklī, kas var diagnosticēt miokarda infarktu, iekaisumu, vadīšanas...

Veloergometrija un Holtera monitorēšana

Veloergometrija jeb slodzes tests parāda sirds spēju izturēt fizisku piepūli. Pacientam...

Masāžu kabinets

Ārstniecības metode - masāža palīdz pie ļoti daudzām slimībām. Masāžas iedarbība uz organismu ir ne tikai lokāla (uz masējamo ķermeņa daļu), bet...

Pēdu aprūpes kabinets

Ventspils poliklīnikā Pēdu aprūpes kabinets izveidots pamatā diabēta pacientu vajadzībām, kuriem tiek veikts...

Fizikālās terapijas kabinets

Fizikālā terapija ir nepieciešama pacientiem ar muguras un locītavu hroniskām un akūtām saslimšanām, pacientiem ar...

Ārstnieciskās vingrošanas zāle

Ventspils poliklīnikā ir izveidotas divas ārstnieciskās vingrošanas zāles. Ārstnieciskā vingrošana ļauj daudz efektīvāk palīdzēt...

Fototerapija

Ventspils poliklīnikā ir pieejama fototerapijas iekārta, kas ļauj piedāvāt jaunas un efektīvas terapijas metodes ādas slimību ārstēšanai.

Ķermeņa masas analizators

Ar daudzfunkcionālo ķermeņa masas analizatoru jebkurš iedzīvotājs var noskaidrot sava organisma fiziskās formas...

Osteodensitometrijas izmeklējumi

Osteodensitometrija (DEXA) ir precīzākā un izplatītākā rentgenoloģiskā diagnostikas metode kaulu blīvuma...