Digitālā mamogrāfija

Ar mamogrāfijas iekārtu var veikt krūts vēža diagnostikas izmeklējumus. Turklāt ar jauniegādāto, moderno iekārtu var iegūt digitālus attēlus, kas ir ļoti būtiski agrīnai krūts vēža diagnostikai. Digitālā attēla kvalitāte ir ievērojami labāka, ar lielāku izšķirtspēju, tādejādi ir iespējams redzēt smalkākas struktūras un agrākā stadijā diagnosticēt ļaundabīgos veidojumus.

 

Ar digitālo mamogrāfiju tiek veikti diagnostiskie izmeklējumi, ja ārsts tos ir nozīmējis pacientei aizdomu gadījumos par audzēju, vai arī kontroles nolūkos, ja iepriekš ir konstatētas kādas novirzes.

 

Tāpat tiek veikti  skrīninga izmeklējumi tām sievietēm, kurām atnācis valsts uzaicinājums bez maksas veikt krūts vēža skrīningu. Šādus uzaicinājumus ik pa diviem gadiem saņem sievietes vecumā no 50 līdz 68 gadiem. Šie izmeklējumi tiek veikti profilakses nolūkā valsts programmas ietvaros un par tiem pacientei nekas nav jāmaksā.

 

Dodoties uz skrīninga izmeklējumu, līdzi jāņem uzaicinājuma vēstule, kura vienlaikus ir arī nosūtījums valsts apmaksātam izmeklējumam, kā arī vēstulei pievienotā skrīningmamogrāfijas karte. Vēlams līdzi paņemt arī visus iepriekšējos krūts dziedzeru izmeklējumu rezultātus, ja tādi ir. Uzaicinājuma vēstule ir derīga divus gadus – līdz nākamās uzaicinājuma vēstules saņemšanai, tomēr tiek ieteikts izmeklējumu veikt trīs mēnešu laikā no vēstules saņemšanas dienas.

 

Pirms kabineta apmeklējuma vēlams piezvanīt uz poliklīnikas reģistratūru pa tālruni 636 22131. 

 

Ultrasonogrāfijas kabinets

Ventspils poliklīnikai ir jaunākās paaudzes ultrasonogrāfijas aparāts “Medison”, ar ko tiek veikti plaša spektra izmeklējumi.

Digitālā rentgenogrāfija

Ar digitālo rentgenogrāfiju var veikt visa veida rentgena uzņēmumus, tai skaitā kaulu rentgenuzņēmumus...

Elektrokardiogrāfija

Elektrokardiogramma ir plaši pielietota sirds izmeklēšanas metode miera stāvoklī, kas var diagnosticēt miokarda infarktu, iekaisumu, vadīšanas...

Veloergometrija un Holtera monitorēšana

Veloergometrija jeb slodzes tests parāda sirds spēju izturēt fizisku piepūli. Pacientam...

Masāžu kabinets

Ārstniecības metode - masāža palīdz pie ļoti daudzām slimībām. Masāžas iedarbība uz organismu ir ne tikai lokāla (uz masējamo ķermeņa daļu), bet...

Pēdu aprūpes kabinets

Ventspils poliklīnikā Pēdu aprūpes kabinets izveidots pamatā diabēta pacientu vajadzībām, kuriem tiek veikts...

Fizikālās terapijas kabinets

Fizikālā terapija ir nepieciešama pacientiem ar muguras un locītavu hroniskām un akūtām saslimšanām, pacientiem ar...

Laboratorija

Ventspils poliklīnikas laboratorija apkalpo līdz 100 pacientiem dienā, ik dienu veicot 200 līdz 400 dažādu testu. Laboratorijā ir izveidotas vairākas jomas...

Ārstnieciskās vingrošanas zāle

Ventspils poliklīnikā ir izveidotas divas ārstnieciskās vingrošanas zāles. Ārstnieciskā vingrošana ļauj daudz efektīvāk palīdzēt...

Fototerapija

Ventspils poliklīnikā ir pieejama fototerapijas iekārta, kas ļauj piedāvāt jaunas un efektīvas terapijas metodes ādas slimību ārstēšanai.

Ķermeņa masas analizators

Ar daudzfunkcionālo ķermeņa masas analizatoru jebkurš iedzīvotājs var noskaidrot sava organisma fiziskās formas...

Osteodensitometrijas izmeklējumi

Osteodensitometrija (DEXA) ir precīzākā un izplatītākā rentgenoloģiskā diagnostikas metode kaulu blīvuma...