Svinīgi atklāta jaunā ventspils poliklīnikas ēka

2013.gada 3.janvārī, svinīgi atklāta jaunās poliklīnikas ēka Raiņa ielā 6.


Pasākumā sanākušos iedzīvotājus un viesus, kā arī medicīnisko personālu ar jauno poliklīniku sveica gan Ventspils domes priekšsēdētājs Aivars Lembergs, gan arī Valsts prezidenta kancelejas vadītājs Gundars Daudze un Nacionālā veselības dienesta Kurzemes nodaļas vadītāja Dzintra Eglīte.

Kā atklāšanā stāstīja Aivars Lembergs, tiklīdz parādījās iespēja piesaistīt Eiropas Savienības līdzekļus, 2008. gadā pašvaldība nolēma par jaunas poliklīnikas būvniecību. «Šobrīd poliklīnika ir gatava. Domāju, ka pacienti būs apmierināti un arī medicīniskajam personālam būs labāki darba apstākļi,» sacīja Aivars Lembergs. Arī Gundars Daudze pauda prieku, ka labas ieceres Ventspilī tiešām piepildās. Tikmēr Dzintra Eglīte akcentēja, ka Ventspils tagad ir vienīgā vieta Kurzemē, kur pēcpadomju gados ir uzbūvētā ēka speciāli poliklīnikas vajadzībām.

 

Jaunajās telpās ir daudz plašākas uzgaidāmās zonas pacientiem, lifts un ratiņu uzbrauktuves ērtākai nokļūšanai pie ārstiem un labāki darba apstākļi medicīniskajam personālam. Projekts kopumā izmaksājis 2,4 miljonus latu, no tā 1,7 miljoni latu no Eiropas Savienības fondu līdzekļiem, savukārt 700 tūkstošus latu ieguldījusi pašvaldība. Ēkas platība ir ap 2000 kvadrātmetriem, un siltuma patēriņš ir 25 kW/m² gadā, kas ir četras reizes zemāks enerģijas patēriņš, salīdzinot ar būvnormatīvu.