VENTSPILS POLIKLĪNIKĀ PIEEJAMIE PAKALPOJUMI

Lai gan ārkārtējā situācija, kas izsludināta, lai ierobežotu “Covid-19” izplatību, valstī aizvien ir spēkā, Ventspils poliklīnikā jau kopš maija vidus, ievērojot drošības pasākumus, atjaunoti visi veselības aprūpes pakalpojumi. Aicinām ieskatīties, kādi pakalpojumi poliklīnikā pieejami un kādi drošības pasākumi jāievēro, lai pakalpojumus pašlaik saņemtu.

Ventspils poliklīnikā cita starpā pieejamas gan ģimenes ārstu, gan dažādu ārstu speciālistu konsultācijas – tostarp endokrinologa, ķirurga, traumatologa, ginekologa, neirologa, fizikālās terapijas un rehabilitācijas ārsta, audiologopēda, fizioterapeita, oftalmologa, otolaringologa, narkologa, psihiatra, dermatovenerologa un onkologa ķīmijterapeita konsultācija. Pamazām tiek atjaunotas arī ārstu speciālistu izbraukuma konsultācijas – tostarp urologa, gastroenterologa, proktologa, flebologa, tehniskā ortopēda, bērnu pneimonologa un bērnu alergologa konsultācija. Tāpat tiek sniegta virkne diagnostisko izmeklējumu – rentgenogrāfija, osteodensitometrija, ultrasonogrāfija, mamogrāfija, mamogrāfijas skīnings, laboratoriskie izmeklējumi, elektrokardiogrāfija, veloergometrija un Holtera monitorēšana. Iespējams saņemt arī rehabilitācijas pakalpojumus, tostarp rehabilitācijas ārsta konsultācijas, apmeklēt fizioterapijas nodarbības, pieejama arī fizikālā terapija un ārstnieciskās masāžas. Ventspils poliklīnikā darbojas arī vakcinācijas kabinets, kurā iespējams vakcinēties arī pret ērču encefalītu. Darbojas arī pamatā diabēta pacientu vajadzībām izveidotais Pēdu aprūpes kabinets. Ja nepieciešams, iespējams arī saņemt veselības aprūpes pakalpojums mājās un iziet medicīniskās komisijas, tostarp gan veikt obligātās veselības pārbaudes, gan saņemt autovadīšanas un ieroču nēsāšanas atļaujas. Ar visiem pakalpojumiem, kas pieejami Ventspils poliklīnikā, var iepazīties tīmekļvietnē www.ventspilspoliklinika.lv, sadaļā “Pakalpojumi”.

Iespēju robežās plānveida veselības aprūpes pakalpojumus pēc to atjaunošanas sākotnēji sniedzam tiem pacientiem, kuru pieraksts tika atcelts, kad valstī izsludināja ārkārtējo situāciju! Ja iepriekš veiktajos pierakstos būs kādas izmaiņas, poliklīnikas reģistratūras darbinieki ar pacientu sazināsies. Proti, ja pacients iepriekš pierakstījies uz konsultāciju pie ārsta vai uz izmeklējumu un zvanu no reģistratūras nesaņem, var noteiktajā laikā droši doties uz poliklīniku. Netiek atceltas arī attālinātās konsultācijas.

Lūdzam ņemt vērā, ka visi pakalpojumi pašlaik tiek sniegti pēc iepriekšēja pieraksta. Lai pierakstītos, aicinām sazināties ar poliklīnikas reģistratūru, zvanot uz tālruņa numuru 636 22131 vai rakstot ziņu uz e-pastu registratura@ventspilspoliklinika.lv. Izņēmums ir laboratoriskie izmeklējumi, ja pacientam ir ārsta nosūtījums.

Ja jums ir augšējo elpceļu infekcijas simptomi, lūdzam atcelt vai pārcelt poliklīnikas apmeklējumu! Atsevišķi ārsti speciālisti, tostarp dermatologs venerologs, onkologs ķīmijterapeits, endokrinologs, bērnu alergologs un bērnu pneimonologs, konsultē arī attālināti. Uz attālinātu konsultāciju iespējams pierakstīties, ne tikai sazinoties ar reģistratūru, bet arī portālā www.piearsta.lv.

Lai pakalpojumu sniegšana būtu droša, ikvienam pacientam, apmeklējot poliklīniku, jāierodas sejas aizsargmaskā (lūdzam ņemt vērā, ka aizsargmaskai jāaizsedz deguns un mute, un tai jābūt uzliktai visu apmeklējuma laiku), un vispirms jānorāda apmeklējuma iemesls. Atgādinām, ka pacientu plūsma aizvien notiek tikai pa vienu ieeju – no pagalma puses. Pēcāk pacients aicināts dezinficēt rokas, izmantojot poliklīnikā pieejamo dezinfekcijas līdzekli, un aizpildīt īsu anketu, kurā cita starpā jāapliecina, ka pacientam nav augšējo elpceļu saslimšanas simptomu. Virsdrēbes jāatstāj garderobē. Aicinām pacientus ierasties tikai uz pieraksta laiku, lai lieki nedrūzmētos un atgādinām, ka laikā, kamēr atrodaties iestādē, joprojām jāievēro divu metru distance no citiem apmeklētājiem!

Būsim atbildīgi pret savu un līdzcilvēku veselību!

2020. gada 21. maijā.