TIEŠĀS PIEEJAMĪBAS SPECIĀLISTI POLIKLĪNIKĀ

Latvijā ir tiešās pieejamības speciālisti jeb ārsti, pie kuriem pacienti var vērsties bez ģimenes ārsta nosūtījuma, un daļa no tiem pieņem arī Ventspils poliklīnikā.

Lai saņemtu valsts apmaksātu ārsta speciālista konsultāciju vai diagnostisko izmeklējumu, maksājot tikai pacienta līdzmaksājumu, lielākoties nepieciešams ģimenes ārsta vai ārsta speciālista nosūtījums. Taču Ministru kabineta noteikumi nosaka arī virkni ārstu speciālistu, pie kuriem pacients var vērsties bez nosūtījuma, veicot pacienta iemaksu 4,27 eiro apmērā:

• ginekologs – Ventspils poliklīnikā reizi nedēļā pieņem ginekologs Sergejs Gurjanovs (pirmdienās) un ginekoloģe Elīna Lauva (trešdienās);

• oftalmologs jeb acu ārsts – poliklīnikā pieņem oftalmoloģe Silvija Sila (katru dienu) un Larisa Počebita (no pirmdienas līdz ceturtdienai);

• psihiatrs, ja pacients slimo ar psihisku slimību – poliklīnikā pieņem psihiatrs Zigmunds Krasovskis (no otrdienas līdz piektdienai);

• dermatovenerologs, ja pacients slimo ar seksuāli transmisīvajām slimībām – poliklīnikā pieņem dermatovenerologs Mārcis Šepte (pēc slīdošā grafika);

• endokrinologs, ja pacients slimo ar cukura diabētu – poliklīnikā pieņem endokrinologs Andris Akmentiņš (no pirmdienas līdz ceturtdienai);

• onkologs, onkologs ķīmijterapeits, ja pacients slimo ar onkoloģisku slimību – poliklīnikā pieņem onkoloģe ķīmijterapeite Agnese Šepte (pēc slīdošā grafika);

• narkologs, ja pacients slimo ar alkohola, narkotisko vai psihotropo vielu atkarību – poliklīnikā pieņem narkologs Kārlis Uldis Einis (katru darba dienu).

Pierakstīties uz vizīti pie ārsta speciālista iespējams, personīgi ierodoties Ventspils poliklīnikā vai zvanot pa tālruņa numuru 636 22131. Ārstu pieņemšanas laiki atrodami poliklīnikas tīmekļvietnē www.ventspilspoliklinika.lv. Pie atsevišķiem speciālistiem – dematovenerologa M. Šeptes un endokrinologa A. Akmentiņa – iespējams pierakstīties arī elektroniski, portālā www.piearsta.lv.

2019. gada 7. martā.