EIROPAS SPORTA NEDĒĻĀ PĀRBAUDĪJA VESELĪBU

No 23. līdz 30. septembrim Latvijā, tostarp arī Ventspilī, norisinājās Eiropas Sporta nedēļa. Ventspils poliklīnikā bija iespēja bez maksas izmērīt asinsspiedienu un izmēģināt daudzfunkcionālo ķermeņa masas analizatoru.

 

Bez maksas izmērīt asinsspiedienu bija iespējams vienu stundu katru dienu no 25. līdz 28. septembrim, un šo iespēju izmantoja pieci cilvēki. Šādu aktivitāti poliklīnika organizēja, jo cilvēkam ir svarīgi zināt savu asinsspiedienu. Ja tas ir pazemināts vai paaugstināts, iespējamas dažādas veselības problēmas.

 

Bez maksas izmēģināt daudzfunkcionālo ķermeņa masas analizatoru Eiropas Sporta nedēļas laikā stundas garumā varēja divas dienas – otrdien, 25. septembrī, un ceturtdien, 27. septembrī. Šo iespēju izmantoja 25 iedzīvotāji. Ar ķermeņa masas analizatoru iespējams noteikt ķermeņa vājās un stiprās puses, piemēram, kaloriju patēriņu, kā arī tauku, muskuļu un kaulu masu attiecībā pret ķermeņa kopējo masu. Vairāk par ķermeņa masas analizatoru iespējams uzzināt: http://ej.uz/poliklinikaanalizators.

 

Eiropas Sporta nedēļas mērķis ir mainīt iedzīvotāju paradumus un mudināt būt fiziski aktīvākiem. Ventspilī dažādas fiziskās aktivitātes un lekcijas notika arī Galvenajā bibliotēkā, Reņķa dārzā, Olimpiskajā centrā “Ventspils”, Ūdens piedzīvojumu parkā un citviet. Pasākums organizēts, īstenojot Eiropas Savienības projektu “Pasākumi vietējās sabiedrības veselības veicināšanai un slimību profilaksei Ventspilī”.

 

2018. gada 3. oktobrī.