REIZI MĒNESĪ PIEŅEM GASTROENTEROLOGS ALDIS PUĶĪTIS

Ventspils poliklīnikā reizi mēnesī pacientus konsultē gastroenterologs no Rīgas – Paula Stradiņa Klīniskās universitātes slimnīcas Gastroenteroloģijas centra vadošais speciālists Aldis Puķītis.

Gastroenterologs ir kuņģa un zarnu slimību speciālists. A. Puķītis ir arī Latvijas Universitātes Medicīnas fakultātes asociētais profesors un vairāku izdevumu, monogrāfiju un zinātnisku rakstu autors, piecu izgudrojumu līdzautors. Stažējies ASV, Izraēlā, Zviedrijā, Vācijā un citviet.

Ārsts stāsta, ka biežākās sūdzības, ar kurām pie gastroenterologa vēršas pacienti, ir sāpes un dedzinoša sajūta vēderā. Jauniešu vidū pašlaik izplatīta ir gastroezofageālā refluksa slimība, ko mēdz dēvēt arī par atviļņa slimību. To var veicināt, piemēram, pārmērīga kafijas, saldumu un saldinātu dzērienu lietošana uzturā. Ārsts uzsver, ka tieši cukurs ir daudzu gremošanas problēmu pamatā. Savukārt gados vecāki cilvēki biežāk saskaras ar dažādiem zarnu darbības traucējumiem. Gastroenterologs arī norāda, ka mūsdienās virkni saslimšanu izraisa steidzīgais dzīves ritms, neregulāras ēdienreizes, stress un nepietiekama atpūta.

Gastroenterologa konsultācija Ventspils poliklīnikā ir maksas pakalpojums, un tā cena ir 44 eiro. Iegūt vairāk informācijas un pierakstīties uz gastroenterologa konsultāciju iespējams, personīgi ierodoties Ventspils poliklīnikas reģistratūrā vai zvanot uz tālruņa numuru 636 22131.

2019. gada 6. septembrī.