PROKTOLOGS INTS BRUŅENIEKS PIEŅEMS 26.08.

Lāzermedicīnas klīnikas ķirurgs proktologs Ints Bruņenieks nākamreiz pie mums konsultēs 26. augustā.

I. Bruņenieks ir viens no proktoloģisko lāzeroperāciju ieviesējiem Latvijā. Specializējies taisnās zarnas saslimšanu diagnostikā, konservatīvā un ķirurģiskā ārstēšanā. Ārsts absolvējis Rīgas Stradiņa Universitātes Medicīnas fakultāti, 2006. gadā ieguvis ķirurga sertifikātu, 2009. gadā – flebologa sertifikātu, bet 2020. gadā – medicīnas zinātņu doktora grādu.

Ārsts atzīst, ka ir ļoti daudz stereotipu par vizīti pie proktologa, tādēļ daudzi pacienti baidās vai kautrējas šo speciālistu apmeklēt. Taču proktoloģijā, tāpat kā citās medicīnas jomās, ir svarīgi saslimšanu konstatēt laikus. Biežākās proktoloģiskas saslimšanas – hemoroīdus, gļotādas plīsumus, fistulas, polipus vai labdabīgus veidojumus zarnās – visbiežāk konstatē pacientiem 30–40 gadu vecumā.

“Pacientiem ir jārūpējas par savu veselību, jāseko līdzi, lai nav aizcietējumu, lai vēders iziet normāli un regulāri. Normāla vēdera izeja ir no trim reizēm nedēļā līdz trim reizēm dienā, ar nosacījumu, ka tā nenotiek ar piepūli. Jālieto labs uzturs – daudz augļu un dārzeņu, daudz šķidruma, it īpaši šādā karstā laikā (30ml ūdens uz katru ķermeņa kilogramu diennaktī). Būtisks proktoloģisko saslimšanu profilakses pasākums, manā skatījumā, ir arī tualetes kultūra. Viena no problēmām ir arī modernās tehnoloģijas, kuras ņemam līdzi visur,” norāda I. Bruņenieks. Ārsts uzsver, ka tualetē nebūtu ieteicams pavadīt ilgāku laiku, nekā nepieciešams dabisko vajadzību nokārtošanai.

Proktologa I. Bruņenieka konsultācija Ventspils poliklīnikā ir maksas pakalpojums, un tā cena ir 50 eiro. Cenā iekļauta ārsta konsultācija, proktoloģiska izmeklēšana jeb proktoskopija, kā arī ārstēšanas plāna izveide. Noformējot klīnikas Privilēģiju karti (to bez maksas var izdarīt klīnikas tīmekļa vietnē www.lazermedicinasklinika.lv/, bet pašu karti saņemt – pa pastu), konsultācija maksās 45 eiro.

Proktoloģija ir medicīnas nozare, kas pēta taisnās zarnas un citu resnās zarnas daļu slimības. Proktologs ir ķirurgs, kas pamatā nodarbojas ar taisnās zarnas slimību ārstēšanu. Ja pacientam ir jebkāda veida sūdzības par diskomfortu anālās zonas rajonā (tostarp hemoroīdi, nieze un asiņošana), jāapmeklē proktologs.

Lai pierakstītos uz proktologa I. Bruņenieka konsultāciju Ventspils poliklīnikā, jāsazinās ar Lāzermedicīnas klīniku, zvanot uz tālruņa numuru 67374747. Pieteikties iespējams arī tiešsaistē: https://lazermedicinasklinika.lv/lv/izbraukumu-konsultacijas/Ventspils.

02.07.2021.