VENTSPILS POLIKLĪNIKĀ PIEEJAMAS DAŽĀDU VEIDU MASĀŽAS

Mazina muskuļu saspringumu, uzlabo asinsriti un emocionālo stāvokli – šādi ir ieguvumi, ko cilvēka ķermenim sniedz masāža. Ventspils poliklīnikas masāžu kabinetā strādā četri masieri, tostarp Zigurds Štelmahers, kurš darbu poliklīnikā sācis šovasar.

Ventspils poliklīnika piedāvā ārstniecisko masāžu, kuras pamatā ir klasiskās masāžas metodes. Masāža var būt nepieciešama gan pēc dažādām traumām gan, piemēram, stājas problēmu gadījumos. Masieris Z. Štelmahers atzīst, ka viena no problēmām ir poza, kādā cilvēks sēž, ja viņa darba diena lielākoties paiet pie datora. Šādos gadījumos būtiski, lai tiktu ievērota ergonomika, tostarp jāņem vērā, kāds ir darba galds un krēsls, kā novietots dators un, vai darba procesā tiek atvēlēts laiks atpūtas pauzēm. Tieši ergonomika ir viens no faktoriem, kas rada muguras problēmas bērniem.

Masieris atzīst, ka papildus masāžai vēlama arī ārstnieciskā vingrošana vai citas fiziskās aktivitātes, vai vismaz pastaigas svaigā gaisā. Masāža kā ārstniecības veids var palīdzēt dažādu slimību gadījumos, turklāt tās iedarbība nav tikai lokāla jeb uz konkrēto ķermeņa daļu – ar masāžas palīdzību tiek arī nostiprināta cilvēka imunitāte, uzlabota organisma aizsardzības spēja, kā arī iekšējo orgānu darbība un pacienta pašsajūta.

Poliklīnikas masāžu kabinetā darbojas kopumā četri sertificēti masieri – arī Sandra Koha, Ringolds Ozoliņš un Vita Blumfelde-Stojaka. Pieejama vispārējā, muguras, kakla un apkakles zonas, sejas muskuļu, krūškurvja zonas, rokas un pleca zonas, kājas un gūžas zonas, vēdera, kā arī citas masāžas. Tiek piedāvātas masāžas gan pieaugušajiem, gan bērniem no mēneša vecuma. Viens masāžu kurss vidēji ilgst desmit reizes, bet bērniem – no desmit līdz 15 reizēm.

Lai dotos uz masāžu Ventspils poliklīnikā, nepieciešams ģimenes ārsta vai rehabilitologa nosūtījums. Ja cilvēks dodas pie rehabilitologa, masāža var tikt kombinēta ar ārstniecisko vingrošanu un citām metodēm.

Ar Ventspils poliklīnikā pieejamo masāžu cenām var iepazīties poliklīnikas tīmekļa vietnē www.ventspilspoliklinika.lv. Noteiktu diagnožu gadījumā un ar ārsta nosūtījumu bērniem pienākas valsts apmaksātas masāžas. Pierakstīties uz masāžu iespējams, personīgi ierodoties Ventspils poliklīnikas reģistratūrā vai zvanot pa tālruni 63622131.

2018. gada 19. oktobrī.