STRĀDĀ KOPUMĀ SEŠI ĢIMENES ĀRSTI

Ģimenes ārsts pacientam nodrošina primāro aprūpi, kas veido veselības aprūpes pamatu. Tas ir pirmais saskarsmes posms starp pacientu un veselības aprūpes pakalpojumu sniedzēju. Ventspils poliklīnikā un Kuldīgas ielas doktorātā strādā kopumā seši ģimenes ārsti.

Ģimenes ārsts ir atbildīgs par veselības profilaksi, savlaicīgu slimību diagnostiku, kā arī efektīvu un pareizi izvēlētu tālāko ārstēšanu. Ja šajā posmā starp ārstu un pacientu izveidojas veiksmīga sadarbība, gaidāmi labāki rezultāti arī turpmākajā ārstēšanas procesā.

Ventspils poliklīnikā pieņem četri ģimenes ārsti – Ērika Sprudzāne, Tatjana Izgagina, Natālija Čerņenko un Anna Matvejeva. Savukārt Kuldīgas ielas doktorātā strādā divi ģimenes ārsti – Gundega Rūtenberga un Madara Bula.

Kuldīgas ielas doktorāta ģimenes ārste M. Bula pacientus pieņem kopš gada sākuma. Ārste ir dzimusi liepājniece, ģimenes ārsta sertifikātu ieguvusi aizvadītā gada rudenī, un Kuldīgas ielas doktorāts ir viņas pirmā darba vieta savā specialitātē. Ārste atzīst, ka ģimenes ārsts ar savu zināšanu apjomu var palīdzēt efektīvāk noteikt, kas pacientam ir nepieciešams. Tāpat viņa uzsver, ka nevajadzētu aizmirst profilaktiskās veselības pārbaudes un ik gadu pārbaudīt savu veselības stāvokli arī tad, ja sūdzību nav. “Bieži vien cilvēks neko nejūt, bet slimība jau slēpjas, tikai bez simptomiem. Veicot ikgadējās veselības pārbaudes, varam agrīnāk atklāt slimības,” atzīst M. Bula. Rudens un ziemas periodā viņa pacientiem novēl rūpēties par savu veselību, tostarp ģērbties atbilstoši laika apstākļiem, izraudzīties pilnvērtīgu – vitamīniem un minerālvielām bagātu – uzturu, kā arī neaizmirst par fiziskajām aktivitātēm, tādējādi spēcinot savu imunitāti. Iedzīvotāji, kuriem nav sava ģimenes ārsta vai kuri vēlas to mainīt, var piereģistrēties pie ģimenes ārstes M. Bulas.

Ģimenes ārstu pieņemšanas laikus var uzzināt Ventspils poliklīnikas tīmekļa vietnē www.ventspilspoliklinika.lv. Uz plānveida vizīti pie ģimenes ārsta pacientam nepieciešams pierakstīties, bet katras pieņemšanas dienas pirmā stunda atvēlēta akūtajiem pacientiem, kurus skārusi pēkšņa saslimšana, tostarp paaugstināta temperatūra, sāpes. Pieņemšanas pirmajā stundā ārsts pacientus pieņem bez iepriekšēja pieraksta – rindas kārtībā.

Lai saņemtu medicīniskus padomus vienkāršu saslimšanu gadījumos ārpus ģimenes ārstu darba laika, aicinām zvanīt uz ģimenes ārstu konsultatīvo tālruni 66016001. Darba dienās konsultācijas var saņemt no plkst. 17 līdz 8, savukārt brīvdienās tālrunis darbojas visu diennakti.

2018. gada 9. novembrī.