PIEEJAMS ĶERMEŅA MASAS ANALIZATORS

Ventspils poliklīnikā pieejams daudzfunkcionālais ķermeņa masas analizators. Tas nosaka cilvēka organisma fizioloģisko stāvokli.

Izmeklējumu ar ķermeņa masas analizatoru var veikt ne tikai veselības problēmu gadījumos, bet arī profilaksei. Veicot izmeklējumu, iespējams noskaidrot ķermeņa stiprās un vājās puses. Piemēram, ar iekārtu var noteikt cilvēka kaloriju patēriņu, kā arī tauku, muskuļu un kaulu masu attiecībā pret ķermeņa kopējo masu. Vēl ar iekārtas palīdzību var konstatēt īpaši kaitīgos viscerālos jeb slēptos taukus, kas uzkrājas ap iekšējiem orgāniem. Jo vairāk ir šādu slēpto tauku, jo lielāka iespēja, ka var rasties dažādi veselības traucējumi, piemēram, attīstīties cukura diabēts.

Kad ķermeņa masas analizators savu darbu veicis, medicīnas speciālists pacientam iesaka turpmāko rīcību, lai cilvēks savu veselību un fizisko formu saglabātu esošajā līmenī vai to atjaunotu. Piemēram, iesaka mainīt ēšanas paradumus, veikt konkrētas fiziskās aktivitātes. Savukārt pacientiem, kuriem izmeklējums ar ķermeņa masas analizatoru radījis aizdomas par kādām veselības problēmām, tiek nozīmēta padziļināta izmeklēšana.

Pierakstīties uz izmeklējumu ar ķermeņa masas analizatoru iespējams Ventspils poliklīnikas reģistratūrā, ierodoties klātienē, vai zvanot uz tālruņa numuru 636 22131. Izmeklējums ar daudzfunkcionālo ķermeņa masas analizatoru ir maksas pakalpojums, un ģimenes ārsta nosūtījums nav nepieciešams. Izmeklējuma cena ir 7,11 eiro, savukārt izmeklējums kopā ar ārsta konsultāciju maksā 21,34 eiro.

2019. gada 5. decembrī.