POLIKLĪNIKĀ PIEEJAMA SLINGA TERAPIJA

Ventspils poliklīnikā pieejama slinga jeb elastīgo saišu terapijas iekārta. Slinga terapija ir fizioterapijas metode, kas ieteicama ne tikai dažādu problēmu gadījumos, bet arī profilaksei.

Slinga terapijas iekārtas nosaukums tapis no angļu valodas, un apzīmē saiti, iekāršanu saitē. Tā ir īpaša fizioterapijas metode, kas uzlabo neiromuskulāro sistēmu. Elastīgo saišu terapijā cilvēka ķermenis tiek iekārts saitēs, kas fizioterapeitam dod iespēju brīvi sekot līdzi pacienta kustībām, tās vadīt un koriģēt. Saišu pielietošana nodrošina bezsvara stāvokli, ļaujot pacientam vieglāk ieņemt nesāpīgu ķermeņa pozīciju un tajā aktīvi darboties.

Kā stāsta Ventspils poliklīnikas fizikālās terapijas un rehabilitācijas medicīnas ārste Eva Goba, slinga terapiju var pielietot akūtu un hronisku saslimšanu gadījumos, dažādos pēcoperācijas stāvokļos un citos gadījumos, kā arī profilaksei. Slinga terapijas iekārta pieejama poliklīnikas pirmā stāva ārstnieciskās vingrošanas zālē.

Valsts apmaksātas fizioterapijas nodarbības, kas iekļauj slinga terapiju, ir tikai noteiktu diagnožu gadījumos, ja ir rehabilitācijas ārsta nosūtījums. Gadījumā, ja cilvēks vēlas slinga terapiju apmeklēt, lai uzlabotu sava ķermeņa vispārējo stāvokli jeb profilaksei, individuālā saišu terapija pusstundas garumā maksā 11 eiro, bet stundu – 22 eiro. Fizioterapeita konsultācijas izmaksas ir 10 eiro. Par pieraksta iespējām interesēties, zvanot uz tālruņa numuru 636 22131.

01.09.2021.