PIEDĀVĀJAM KINEZIOLOĢISKO TEIPOŠANU

Ventspils poliklīnika piedāvā kinezioloģisko teipošanu. Tā ir fizioterapijas metode, kas iemanto arvien lielāku popularitāti.

Kinezioloģiskā teipošana balstīta kinezioloģijas principos, lai veicinātu organisma atveseļošanās procesus. Teips ir dabīga materiāla lente, ko līmē uz ādas un kuras īpašības ir līdzīgas ādas īpašībām. Teips ir ūdensnecaurlaidīgs, taču vienlaikus tā dabīgais materiāls ļauj ādai elpot.

Teipošanas metodi pielieto, lai ārstētu traumas, koriģētu stājas problēmas, mazinātu iekaisumu, novērstu dažādus simptomus, kas radušies pārslodzes rezultātā, kā arī citos gadījumos. Ar teipu muskuļus var gan izstiept, gan nostiprināt, stāsta viena no Ventspils poliklīnikas fizioterapeitēm Jeļena Vedeņapina. Fizioterapeite skaidro, ka reģenerācijas process bojātajos audos norit lēni un turpinās vēl pēc tam, kad cilvēka pašsajūta jau uzlabojusies. Tādēļ teipošanu pielieto arī pēc akūtās fāzes noslēguma.

Teipu līmē uz problemātiskajām ķermeņa zonām, biežāk uz muguras starp lāpstiņām un jostas daļā, uz kakla, plaukstas un ceļa locītavām, augšstilbiem un citviet, kur speciālists to atzinis par nepieciešamu. Piemēram, ja nepieciešams koriģēt stāju, teipu līmē uz muguras, un tiek tonizēti muskuļi, kas nepietiekami stiprinājuši stāju. Savukārt gadījumos, kad sēdoša darba dēļ radies saspringums kakla un plecu zonā, teipu līmē starp lāpstiņām, un tas atslābina saspringušos muskuļus. Tāpat teips palīdz stabilizēt ķermeņa locītavas un saites, kā arī ātrāk uzsūkties asinsizplūdumiem. Ierasti teipu uz ķermeņa atstāj aptuveni piecas dienas.

Teipu nevajadzētu lietot, ja pacientam ir vēnu trombozes akūtā fāze, ādas bojājumi, vispārējā tūska sirds un nieru mazspējas dēļ, tāpat jāuzmanās arī grūtniecības laikā, kā arī cukura diabēta un ļaundabīgo audzēju slimniekiem.

Teipošana ir maksas pakalpojums, un tā cena ir atšķirīga no teipa uzlikšanas ilguma. Ar Ventspils poliklīnikas pakalpojumu cenām iespējams iepazīties poliklīnikas tīmekļvietnes www.ventspilspoliklinika.lv sadaļā “Cenrādis”. Lai veiktu teipošanu, ģimenes ārsta vai speciālista nosūtījums nav obligāti nepieciešams. Pierakstīties uz teipošanu iespējams Ventspils poliklīnikas reģistratūrā, ierodoties personīgi vai zvanot uz tālruņa numuru 636 22131.

2019. gada 26. augustā.