PĒDĒJAIS BRĪDIS, LAI EFEKTĪVI VAKCINĒTOS PRET ĒRČU ENCEFALĪTU

Pienācis marts un jau izskanējušas ziņas par to, ka šogad netipiski agri aktivizējušās pirmās ērces. Šis ir pēdējais laiks, lai efektīvi vakcinētos pret ērču encefalītu. Vakcīna, kas ir vienīgais drošais veids, kā sevi pasargāt no saslimšanas, pieejama arī Ventspils poliklīnikā.

 

Ērču aktivitātes sezona Latvijā ierasti ilgst no aprīļa sākuma līdz pat oktobra beigām, liecina Slimību profilakses un kontroles centra dati. Ērces lielākoties sastopamas mitrās un ēnainās vietās, nekoptās pļavās, kā arī dārzos un parkos.

 

Ērces pārnēsā ērču encefalītu, Laimas slimību un ērlihiozi. Pret Laimas slimību un ērlihiozi vakcīnas nav, un sevi iespējams pasargāt, ievērojot piesardzības pasākumus un izvairoties no ērču piesūkšanās.

 

Savukārt no ērču encefalīta var pasargāt vakcinācija, kas pieejama arī Ventspils poliklīnikā. Pieejama vakcīna pret ērču encefalītu gan pieaugušajiem, gan bērniem. Pilns vakcinācijas kurss gan bērniem, gan pieaugušajiem paredz trīs injekcijas. Pieejams gan standarta, gan paātrinātais vakcinācijas kurss. Standarta kursā pēc pirmās injekcijas viena līdz trīs mēnešu laikā jāveic otrā un vēl pēc gada trešā injekcija. Paātrinātajā vakcinācijas kursā divas nedēļas pēc pirmās injekcijas jāveic otrā un pēc pusgada trešā injekcija. Ja tiek veiktas divas injekcijas, risks inficēties ar ērču encefalītu tiek novērsts par 70%, savukārt trešā injekcija dos 95% garantiju pret inficēšanos. Revakcinācija jāveic pēc trim gadiem.

 

Vienas “TicoVac” injekcijas cena Ventspils poliklīnikā pieaugušajiem ir 34 eiro, bet bērniem – 31 eiro. Savukārt “Encepur” vakcīna pieaugušajiem maksā 31 eiro, bet bērniem – 30 eiro. Par iespēju vakcinēties Ventspils poliklīnikā interesēties poliklīnikas reģistratūrā, ierodoties personīgi vai zvanot pa tālruņa numuru 636 22131.

 

2019. gada 8. martā.