PIEEJAMA MEDICĪNISKĀ TEIPOŠANA

Ventspils poliklīnikā pieejama medicīniskā teipošana. Medicīnisko teipošanu galvenokārt izmanto, lai mazinātu sāpes, regulētu muskuļu darbību, tostarp tonizējot vai atslābinot konkrētus muskuļus, nodrošinātu atbalstu locītavu darbībai un koriģētu stāju.

 

Teips ir dabīga materiāla lente, ko līmē uz ādas un kuras īpašības ir līdzīgas ādas īpašībām. Teips ir ūdensnecaurlaidīgs, taču vienlaikus tā dabīgais materiāls ļauj ādai elpot. Medicīnisko teipošanu galvenokārt izmanto, lai mazinātu sāpes, regulētu muskuļu darbību, tostarp tonizējot vai atslābinot konkrētus muskuļus, nodrošinātu atbalstu locītavu darbībai un koriģētu stāju, stāsta Ventspils poliklīnikas sertificētā fizioterapeite Darja Mitenberga.

 

Teipu līmē uz problemātiskajām ķermeņa zonām, biežāk uz muguras starp lāpstiņām un jostas daļā, uz kakla, plaukstas un ceļa locītavām, augšstilbiem un citviet, kur speciālists to atzinis par nepieciešamu. Teipu nevajadzētu lietot, ja pacientam ir vēnu trombozes akūtā fāze, ādas bojājumi, vispārējā tūska sirds un nieru mazspējas dēļ, tāpat jāuzmanās arī grūtniecības laikā, kā arī cukura diabēta un ļaundabīgo audzēju slimniekiem, norāda fizioterapeite.

 

Teipošana ir maksas pakalpojums, un tā cena ir atkarīga no teipa uzlikšanas ilguma. Lai veiktu teipošanu, ģimenes ārsta vai speciālista nosūtījums nav obligāti nepieciešams. Pierakstīties uz teipošanu iespējams Ventspils poliklīnikas reģistratūrā, ierodoties personīgi vai zvanot uz tālruņa numuru 636 22131.

 

2019. gada 12. jūlijā