PIEDĀVĀ ĀRSTNIECISKO MASĀŽU

Ventspils poliklīnikā pieejams plašs rehabilitācijas pakalpojumu klāsts. Tostarp ierīkots masāžu kabinets, kurā darbojas četri sertificēti masieri. Mazina muskuļu saspringumu, uzlabo asinsriti un emocionālo stāvokli – šādi ir ieguvumi, ko cilvēka ķermenim sniedz masāža. Ventspils poliklīnikā pieejama ārstnieciskā masāža, kuras pamatā ir klasiskās masāžas metodes.

Katram pacientam tiek sastādīts individuāls rehabilitācijas un vingrojumu komplekss. Programmā var ietilpt gan fizikālās medicīnas procedūras, gan masāžas kursi, fizioterapijas nodarbības – atkarībā no problēmas nopietnības un saslimšanas stadijas.

Masāža kā ārstniecības veids var palīdzēt dažādu slimību gadījumos, turklāt tās iedarbība nav tikai lokāla jeb uz konkrēto ķermeņa daļu – ar masāžas palīdzību tiek arī nostiprināta cilvēka imunitāte, uzlabota organisma aizsardzības spēja, kā arī iekšējo orgānu darbība un pacienta pašsajūta.

Poliklīnikas masāžu kabinetā darbojas kopumā četri sertificēti masieri – Zigurds Štelmahers, Sandra Koha, Ringolds Ozoliņš un Elīna Fišere. Ventspils poliklīnika piedāvā masāžas gan pieaugušajiem, gan bērniem no mēneša vecuma. Viens masāžu kurss vidēji ilgst desmit reizes, bet bērniem – no desmit līdz 15 reizēm.

Ventspils poliklīnikā pieejama arī ķīniešu tradicionālā medicīna, kas patlaban strauji gūst popularitāti visā pasaulē. Pieredzējušais masieris Zigurds Štelmahers apguvis vairākas šīs medicīnas metodes, tostarp Gua-Sha masāžu, ko var dēvēt arī par skrāpja masāžu. To veic ar īpašu, no dabīga materiāla veidotu skrāpi. Uz ķermeņa parādās zemādas asinsizplūdumi, kas liecina par kādas problēmas esamību konkrētajā ķermeņa zonā. Šis masāžas veids vienlaikus ir gan diagnostika, gan arī ārstēšana, jo masāža uzlabo asins apgādi un noņem muskuļu saspringumu.

Lai dotos uz masāžu Ventspils poliklīnikā, nepieciešams ģimenes ārsta vai rehabilitologa nosūtījums. Ja cilvēks dodas pie rehabilitologa, masāža var tikt kombinēta ar ārstniecisko vingrošanu un citām metodēm.

Noteiktu diagnožu gadījumā un ar ārsta nosūtījumu bērniem pienākas valsts apmaksātas masāžas.

Ventspils poliklīnika sadarbojas ar lielāko daļu veselības apdrošināšanas kompāniju, un masāžas pakalpojuma apmaksa ērti iespējama, tiešsaistē izmantojot apdrošināšanas polisi. Proti, pacientam nav sākotnēji pakalpojums jāapmaksā no saviem līdzekļiem un pēcāk jāpieprasa atlīdzība no apdrošinātāja.

Pierakstīties uz masāžu iespējams, sazinoties Ventspils poliklīnikas reģistratūru – zvanot uz tālruņa numuru 636 22131.

Jau ziņots, ka kopš 13. maija Ventspils poliklīnika atjaunojusi visus pamatpakalpojumus, kas pacientiem bija pieejami pirms valstī izsludināja ārkārtējo situāciju. Pakāpeniski atjauno arī izbraukumu konsultācijas. Lai pakalpojumu sniegšana būtu droša, ikvienam pacientam, apmeklējot poliklīniku, jāierodas sejas aizsargmaskā (lūdzam ņemt vērā, ka aizsargmaskai jāaizsedz deguns un mute, un tai jābūt uzliktai visu apmeklējuma laiku), un vispirms jānorāda apmeklējuma iemesls. Atgādinām, ka pacientu plūsma aizvien notiek tikai pa vienu ieeju – no pagalma puses. Pēcāk pacients aicināts dezinficēt rokas, izmantojot poliklīnikā pieejamo dezinfekcijas līdzekli, un aizpildīt īsu anketu, kurā cita starpā jāapliecina, ka pacientam nav augšējo elpceļu saslimšanas simptomu. Virsdrēbes jāatstāj garderobē. Aicinām pacientus ierasties uz pieraksta laiku, lai lieki nedrūzmētos un atgādinām, ka laikā, kamēr atrodaties iestādē, joprojām jāievēro divu metru distance no citiem apmeklētājiem!

Būsim atbildīgi pret savu un līdzcilvēku veselību!

2020. gada 29. maijā.