ATTĪSTA POLIKLĪNIKAS LABORATORIJU

Pašvaldības SIA “Ventspils poliklīnika” turpina paplašināt laboratorijas pakalpojumus. Nesen ieviesta iespēja analīžu rezultātus saņemt e-pastā, bet drīzumā pacienti varēs paši tos izdrukāt.

Ventspils poliklīnikas laboratorija, kas gada sākumā ieguvusi akreditācijas sertifikātu, apkalpo ap 70 pacientiem dienā, ik dienu veicot 300 dažādu testu. Katru rītu laboratorijas iekārtām vispirms tiek veikti sertifikācijā paredzētie kvalitātes kontroles testi un tikai tad sākta pacientu analīžu testēšana. Tāpat Ventspils laboratorija piedalās starptautiskā kvalitātes kontroles programmā “Labquality”, kuras ietvaros laboratorijas darba rezultātus regulāri izvērtē arī ārvalstīs – Somijā un Vācijā.

Poliklīnikas laboratorijā tiek veikta hematoloģija, klīniskās analīzes, klīniskā ķīmija, seroloģija, citoloģija. Veic kolorektālā vēža skrīningu, glikozes regulācijas testus, pārbauda arī aknu un nieru proves, nosaka elektrolītus un veic citus testus. Izmeklējamo materiālu ledusskapī glabā divas dienas, lai vajadzības gadījumā analīzes varētu atkārtot vai, ja iespējams, papildināt izmeklēšanu. Analīžu rezultātus laboratorijā glabā trīs gadus, lai nepieciešamības gadījumā varētu sniegt informāciju par veikto izmeklējumu.

Lai pacientiem būtu ērtāk, poliklīnika sadarbojas arī ar citām laboratorijām. Tas nozīmē, ka pacients poliklīnikā var nodot arī dažādas specifiskākas analīzes, piemēram, vairogdziedzera hormonu analīzes, onkomarķierus, D vitamīna testus un alergēnu testus, kurus pārbaudei sūta uz Ziemeļkurzemes reģionālās slimnīcas vai kādu citu laboratoriju. Pacientu ērtībai nesen arī par stundu pagarināts laboratorijas darba laiks. Tagad analīzes var nodot katru darba dienu no plkst. 8 līdz 14. Rezultāti tiek izsniegti 24 stundu laikā, steidzamos gadījumos – divu stundu laikā.

Lai veiktu analīzes, nepieciešams ģimenes ārsta nosūtījums. Jāatgādina, ka, neraugoties uz kādas veidlapas ģimenes ārsts uzrakstījis nosūtījumu, pacients var izvēlēties, uz kuru laboratoriju doties, tostarp apmeklēt Ventspils poliklīnikas laboratoriju. No pacientu iemaksas ir atbrīvoti bērni līdz 18 gadu vecumam un grūtnieces, kas uzreiz var doties uz laboratoriju, bet pārējiem pacientiem vispirms jādodas uz poliklīnikas reģistratūru un jāsamaksā pacienta iemaksa.

Turpinot pilnveidot laboratorijas pakalpojumus, nesen poliklīnikā ieviesta iespēja analīžu rezultātus saņemt e-pastā. Iecerēts, ka drīzumā pacientiem būs iespēja arī pašiem rezultātus izdrukāt uz vietas poliklīnikā.

Plašāka informācija par Ventspils poliklīnikas laboratorijas pakalpojumiem un ieteikumi, kas ņemami vērā pirms analīžu nodošanas, pieejami tīmekļa vietnē www.ventspilspoliklinika.lv. Jautājumu gadījumā iespējams sazināties ar poliklīnikas reģistratūru, zvanot pa tālruņa numuru 636 22131.

2018. gada 19. decembrī.