OSTEODENSITOMETRIJAS IZMEKLĒJUMS – NEDĒĻAS LAIKĀ

Osteodensitometrijas izmeklējums, ko iespējams veikt Ventspils poliklīnikā, ir precīzākā un izplatītākā rentgenoloģiskā diagnostikas metode kaulu minerālblīvuma noteikšanai. Ar šo izmeklējumu var noteikt pazeminātu kaulu blīvumu, diagnosticēt osteoporozi un novērtēt ārstēšanas efektivitāti. Pašlaik izmeklējums pieejams aptuveni nedēļas laikā.

Osteoporoze ir kaulu sistēmas slimība ar raksturīgu kaulu masas samazināšanos un pārmaiņām kaulu mikrostruktūrā. Slimība veicina kaulu trauslumu un palielina lūzumu risku. Osteoporoze attīstās pamazām un nemanāmi, bieži vien tās pirmais simptoms ir kaulu lūzums. Cilvēkam ar osteoporozi pat neliels kritiens var radīt lūzumus. Diagnosticējot osteoporozi agrīnā stadijā, ārstam ir lielāka iespēja piemeklēt pacientam attiecīgu ārstēšanu.

Osteoporozi veicina iedzimtība, hormonālās pārmaiņas, nepietiekams kalcija un D vitamīna daudzums uzturā, neveselīgs dzīvesveids, atsevišķu medikamentu ilgstoša lietošana, reimatiskās, vairogdziedzera un onkoloģiskās saslimšanas, kā arī citi faktori.

Pierakstīties uz osteodensitometrijas izmeklējumu Ventspils poliklīnikā iespējams, sazinoties ar Ventspils poliklīnikas reģistratūru – zvanot uz tālruņa numuru 636 22131 vai rakstot ziņu uz e-pastu registratura@ventspilspoliklinika.lv. Šis ir viens no pakalpojumiem, uz kuru iespējams pierakstīties arī portālā www.piearsta.lv. Ar ģimenes ārsta vai ārsta speciālista nosūtījumu par izmeklējumu jāmaksā tikai pacienta iemaksa.

2021. gada 14. augustā.