ATTĀLINĀTAIS DARBS VEICINA MUGURAS PROBLĒMAS

Arvien vairāk pacientu masāžas palīdzību meklē jau visnotaļ smagā stāvoklī – tā norāda Ventspils poliklīnikas masieris Zigurds Štelmahers. Viņš akcentē, ka daudzos gadījumos iemesls ir neatbilstoši iekārtota darba vide, strādājot no mājām.

Arī iepriekš darba vietās ar ergonomiku bijušas lielākas vai mazākas problēmas, taču tagad, kad liela daļa cilvēku strādā no mājām, problēmu ir krietni vairāk. “Visbiežāk cilvēkiem tikai viena vieta mājās ir aprīkota darbam ar datoru, bet tur jau darbojas bērns,” secinājumos dalās masieris. Viena no problēmām ir poza, kādā cilvēks sēž, ja viņa darba diena lielākoties paiet pie datora. Būtiski, lai tiktu ievērota ergonomika, tostarp jāņem vērā, kāds ir darba galds un krēsls, kā novietots dators, kā arī darba procesā jāatvēl laiks atpūtas pauzēm. Masieris atzīst, ka tādi ārējie faktori kā stress un neziņa par nākotni, protams, arī pasliktina cilvēka pašsajūtu un veselību.

Ventspils poliklīnikas masieri pašlaik strādā kā ierasts, ievērojot visas epidemioloģiskās drošības prasības, tostarp veic dezinfekciju, vēdina telpas. Pavisam poliklīnikā strādā četri sertificēti masieri – arī Sandra Koha, Ringolds Ozoliņš un Elīna Fišere. Masāža pieejama gan pieaugušajiem, gan bērniem no mēneša vecuma. Pieejama arī ķīniešu tradicionālās medicīnas metode Gua-Sha masāža, banku terapija un citas metodes. Viens masāžas kurss paredz vidēji desmit apmeklējumus.

Lai dotos uz masāžu Ventspils poliklīnikā, nepieciešams ģimenes ārsta vai rehabilitologa nosūtījums. Patlaban, visticamāk, valstī esošās situācijas dēļ, pieprasījums pēc masāžas pakalpojumiem ir mazliet mazinājies, līdz ar to gaidīšanas rindas nav garas.

Ar Ventspils poliklīnikā pieejamo masāžu cenām var iepazīties poliklīnikas tīmekļvietnē www.ventspilspoliklinika.lv. Noteiktu diagnožu gadījumos un ar ārsta nosūtījumu bērniem pienākas valsts apmaksātas masāžas.

Ventspils poliklīnika sadarbojas ar lielāko daļu veselības apdrošināšanas kompāniju, un masāžas pakalpojuma apmaksa ērti iespējama, tiešsaistē izmantojot apdrošināšanas polisi.Pierakstīties uz masāžu iespējams, sazinoties ar Ventspils poliklīnikas reģistratūru – zvanot uz tālruņa numuru 63622131.

12.03.2021.