LABORATORIJAS PIEDĀVĀJUMS

Ventspils poliklīnikā pacientus ik dienu apkalpo arī laboratorija. Tā atrodas ēkas otrajā stāvā un piedāvā plašu analīžu klāstu, tostarp daļu analīžu veicot uz vietas, bet daļu – sadarbojoties ar citām laboratorijām pilsētā.

Ventspils poliklīnikas klīniski diagnostiskajā laboratorijā pieejams plašs analīžu klāsts, tostarp hematoloģiskās, mikrobioloģiskās un bioķīmiskās analīzes, kā arī klīniskie un citoloģiskie izmeklējumi. Veicot šīs analīzes poliklīnikas laboratorijā, to rezultāti ir zināmi jau pēcpusdienā. Tā ir priekšrocība, salīdzinot ar laboratorijām, kas paraugu testēšanu veic Rīgā un rezultāti zināmi tikai vakarā, stāsta poliklīnikas biomedicīnas laborante Elīna Silajāne.

Tās analīzes, ko uz vietas poliklīnikā neveic, pārbauda, sadarbojoties ar citām laboratorijām. Tas nozīmē, ka pacients uz poliklīnikas laboratoriju var doties arī, lai veiktu dažādas specifiskākas analīzes, piemēram, vairogdziedzera hormonu analīzes, D vitamīna un alergēnu testus, kurus pārbaudei sūta uz Ziemeļkurzemes reģionālās slimnīcas vai kādu citu laboratoriju. Tieši D vitamīna līmeņa noteikšana asinīs pašlaik ir viena no populārākajām analīzēm poliklīnikas pacientu vidū. Viens no laboratorijas piedāvātajiem jaunumiem ir “Covid-19” antivielu pārbaude. Ar poliklīnikas laboratorijas piedāvāto analīžu klāstu un cenām iespējams iepazīties poliklīnikas tīmekļvietnes www.ventspilspoliklinika.lv sadaļā “Cenrādis”. Ventspils poliklīnikas laboratorija ir akreditēta, un tas nozīmē, ka tās sniegtie pakalpojumi ir droši un uzticami.

Pacienti analīžu rezultātus var saņemt e-pastā, tāpat ir iespēja tos pašiem izdrukāt uz vietas poliklīnikā – uzstādīts atbilžu izdrukas kiosks, kurā pacients rezultātus var saņemt jebkurā brīdī poliklīnikas darba laikā (pašlaik gan savas un apkārtējo cilvēku veselības labā aicinām izmantot iespēju analīžu rezultātus saņemt elektroniski).

Poliklīnikas laboratorijas pacientu vidū ir arī daudz bērnu. Biomedicīnas laborante E. Silajāne stāsta, ka asins paraugi gan bērniem, gan pieaugušajiem tiek ņemti no vēnas. Taču gadījumos, kad bērniņš ir mazs, asinis cenšas ņemt no pirksta, lai mazinātu bērna pārdzīvojumu.

Lai veiktu analīzes, nepieciešams ārsta nosūtījums. Jāatgādina, ka, neraugoties uz kādas veidlapas ģimenes ārsts uzrakstījis nosūtījumu, pacients var izvēlēties, uz kuru laboratoriju doties, tostarp apmeklēt Ventspils poliklīnikas laboratoriju. Analīzes var nodot katru darba dienu no plkst. 8.00 līdz 14.00. Rezultāti tiek izsniegti 24 stundu laikā, steidzamos gadījumos – divu stundu laikā.

Jautājumu gadījumā iespējams telefoniski sazināties ar Ventspils poliklīnikas reģistratūru, zvanot uz tālruņa numuru 63622131.

22.04.2021.