TEIPOŠANA – NE TIKAI SPORTISTIEM

Mūsdienās arvien lielāku popularitāti iemanto viena no fizioterapijas metodēm – kinezioloģiskā teipošana. To var izmantot ne tikai sportisti, bet ikviens cilvēks, kuram radušās kādas veselības problēmas. Teipošanu pie profesionālas fizioterapeites piedāvā arī Ventspils poliklīnika.

Kinezioloģiskā teipošana balstīta kinezioloģijas principos, lai veicinātu organisma atveseļošanās procesus. Teips ir dabīga materiāla lente, ko līmē uz ādas un kuras īpašības ir līdzīgas ādas īpašībām. Teips ir ūdensnecaurlaidīgs, taču vienlaikus tā dabīgais materiāls ļauj ādai elpot.

Teipošanas metodi pielieto, lai ārstētu traumas, koriģētu stājas problēmas, mazinātu iekaisumu, novērstu dažādus simptomus, kas radušies pārslodzes rezultātā, kā arī citos gadījumos. “Kinezioloģisko teipošanu izmanto arī grūtniecēm, lai, piemēram, atvieglotu diskomfortu mugurā un iegurņa daļā, iespējams arī nostiprināt vēderu. Teipošanu izmanto arī bērniem, lai koriģētu stāju. Tāpat to veiksmīgi pielieto traumu gadījumos, kad ir zilumi, tūska,” stāsta Ventspils poliklīnikas fizioterapeite Jeļena Vedeņapina. Viņa norāda, ka, pirms doties saņemt teipošanas pakalpojumu, pacientam vajadzētu konsultēties ar ārstu, piemēram, rehabilitologu, lai saprastu, kāda palīdzība ir nepieciešama.

Kinezioloģiskā teipošana Ventspils poliklīnikā ir maksas pakalpojums, un tā cenu nosaka teipa uzlikšanas ilgums. Ar poliklīnikas pakalpojumu cenām iespējams iepazīties poliklīnikas tīmekļvietnes www.ventspilspoliklinika.lv sadaļā “Cenrādis”. Pierakstīties uz teipošanu iespējams Ventspils poliklīnikas reģistratūrā, zvanot uz tālruņa numuru 63622131.

18.09.2020.