KASĒ IZSNIEDZ E-KVĪŠU IZDRUKAS

Samaksājot par saņemto pakalpojumu Ventspils poliklīnikas kasē, pacientam līdzšinējo čeku vietā patlaban izsniedz elektronisko kvīšu izdrukas. Jaunā sistēma ļauj atteikties no kases aparātiem.

 

Elektroniskās kvīts jeb e-kvīts izdruka ir A5 formāta dokuments, kas apliecina maksājuma veikšanu. Tas ir elektroniski sagatavots un Valsts ieņēmumu dienestā (VID) reģistrēts dokuments, kas līdzvērtīgs čekam vai reģistrētai papīra kvītij. Šīs izmaiņas Ventspils poliklīnikā ieviestas, jo, izmantojot elektronisko kvīšu sistēmu, veselības aprūpes iestādes var atteikties no kases aparātiem. To paredz pagājušā gada nogalē pieņemtie grozījumi Ministru kabineta noteikumos nr. 95 “Noteikumi par nodokļu un citu maksājumu reģistrēšanas elektronisko ierīču un iekārtu tehniskajām prasībām”.

 

Ņemot vērā, ka e-kvīts ir līdzvērtīgs maksājuma dokuments čekam un papīra kvītij, to tāpat būs iespējams iesniegt VID, lai atgūtu pārmaksāto iedzīvotāju ienākuma nodokli. Iecerēts, ka nākotnē, saistībā ar e-kvīšu ieviešanu, dokumentu iesniegšana VID būs vēl ērtāka. Patlaban, saistībā ar neatrisinātiem jautājumiem personas datu aizsardzības jomā, tas vēl nav iespējams, taču iecerēts, ka nākotnē informācija automātiski nonāks VID datubāzē un, gatavojot gada ienākumu deklarāciju, e-kvītis automātiski būs saglabātas personas profilā.

 

2019. gada 18. jūlijā.