IZMANTOJA IESPĒJU PĀRBAUDĪT VESELĪBU

No 23. septembra līdz 29. septembrim Ventspilī norisinājās Eiropas Sporta nedēļas pasākumi. Ventspils poliklīnikā bija iespēja bez maksas izmēģināt daudzfunkcionālo ķermeņa masas analizatoru un izmērīt asinsspiedienu. Šīs iespējas izmantoja vairāki desmiti iedzīvotāju.

 

Bez maksas izmēģināt daudzfunkcionālo ķermeņa masas analizatoru varēja vienas stundas garumā divas dienas – otrdien, 24. septembrī, un ceturtdien, 26. septembrī. Šoreiz šo iespēju izmantoja 17 iedzīvotāju. Ar ķermeņa masas analizatoru iespējams noteikt, piemēram, kaloriju patēriņu, kā arī tauku, muskuļu un kaulu masu attiecībā pret ķermeņa kopējo masu. Ikdienā izmeklējums ar ķermeņa masas analizatoru Ventspils poliklīnikā ir maksas pakalpojums. Lai to izmantotu, ģimenes ārsta nosūtījums nav nepieciešams, un pakalpojuma cena ir 7,11 eiro, savukārt izmeklējums kopā ar ārsta konsultāciju maksā 21,34 eiro. Pierakstīties uz izmeklējumu ar ķermeņa masas analizatoru iespējams poliklīnikas reģistratūrā, ierodoties klātienē vai zvanot pa tālruņa numuru 636 22131.

 

Savukārt visas nedēļas garumā, no 23. septembra līdz 27. septembrim, vienu stundu dienā poliklīnikā varēja bez maksas izmērīt asinsspiedienu. Šo iespēju šoreiz izmantoja deviņi cilvēki. Mediķi uzsver, ka cilvēkam ir svarīgi zināt savu asinsspiedienu, jo, ja tas ir pazemināts vai paaugstināts, iespējamas dažādas veselības problēmas.

 

Eiropas Sporta nedēļas mērķis ir mainīt iedzīvotāju paradumus un mudināt cilvēkus būt fiziski aktīvākiem ne tikai Sporta nedēļā, bet visu gadu. Ventspilī dažādas fiziskās aktivitātes un lekcijas vairāk nekā nedēļas garumā norisinājās arī Olimpiskajā centrā "Ventspils", Zilā karoga pludmalē, Galvenajā bibliotēkā, Reņķa dārzā un citviet. Kopumā aktivitātēs šogad iesaistījušies 400 cilvēku. Pasākums organizēts, īstenojot Eiropas Savienības projektu “Pasākumi vietējās sabiedrības veselības veicināšanai un slimību profilaksei Ventspilī”.

 

Ventspils poliklīnika pateicas ikvienam, kurš atsaucās aicinājumam un izmantoja iespēju bez maksas pārbaudīt savu veselību!

 

2019. gada 2. oktobrī.