IZKLĀSTĪJA POLIKLĪNIKAS AKTUALITĀTES

Ventspils poliklīnikā norisinājās informatīvs pasākums, kurā ārstniecības iestādes valdes priekšsēdētāja Dace Sormule izklāstīja aktuālo informāciju par speciālistiem, pakalpojumiem un citām lietām.

Poliklīnikas valdes priekšsēdētāja akcentēja, ka pašlaik Ventspils poliklīnikā strādā seši ģimenes ārsti, no tiem četri pieņem poliklīnikā (Raiņa ielā 6), bet divi Kuldīgas ielas doktorātā (Kuldīgas ielā 110). Viena no doktorāta ģimenes ārstēm – Madara Bula – darbu uzsākusi tikai šogad, un pie ārstes aizvien iespējams piereģistrēties, ja vēl nav sava ģimenes ārsta vai ir vēlme to mainīt.

Papildus ģimenes ārstiem poliklīnikā pieņem arī ārsti speciālisti, tostarp tādi, kuru pamata darba vieta ir citā medicīnas iestādē, bet viņi reizi mēnesī pieņem pacientus arī Ventspils poliklīnikā. To vidū ir Kurzemes Uroloģijas centra urologs Igors Carevs, Lāzermedicīnas klīnikas proktologs Aigars Martinsons, Paula Stradiņa Klīniskās universitātes slimnīcas gastroenterologs Aldis Puķītis, bērnu pulmonoloģe Līga Berķe un bērnu alergoloģe Regīna Pakalne. Kopš novembra divas reizes mēnesī pieņem arī Ziemeļkurzemes reģionālās slimnīcas Talsu filiāles traumatologs ortopēds Viesturs Vīndedzis. D. Sormule uzsvēra, ka minētie ārsti ir pieprasīti un, izvērtējot situāciju, mēdz pieņemt pacientus arī biežāk nekā reizi mēnesī.

Domājot pat attīstību, poliklīnika ne tikai piesaista jaunus speciālistus, bet arī modernizē esošos pakalpojumus. Nesen akreditāciju ieguvusi poliklīnikas laboratorija, kurā arī atjaunotas iekārtas. Laboratorijā veic dažādas analīzes, pastāv arī sadarbība ar citām laboratorijām, piemēram, Ziemeļkurzemes reģionālās slimnīcas laboratoriju. Pacientu ērtībai nesen par stundu pagarināts laboratorijas darbalaiks. Ja iepriekš analīzes varēja nodot no plkst. 8 līdz 13, tad tagad tas iespējams no plkst. 8 līdz 14. D. Sormule arī akcentēja, ka, neatkarīgi no tā, uz kādas veidlapas ģimenes ārsts uzrakstījis nosūtījumu, pacientam ir iespēja izvēlēties, uz kuru laboratoriju doties. Poliklīnika pašlaik arī strādā pie tā, lai papildus iespējai analīžu rezultātus saņemt elektroniski, pacientiem būtu iespēja arī tos uz vietas poliklīnikā izdrukāt pašiem.

Uzlabojumi nākotnē plānoti arī pie digitālās rentgenogrāfijas kabineta. Lai labāk organizētu pacientu plūsmu, plānots iegādāties rindas regulatoru, līdzīgi kā tas ir poliklīnikas reģistratūrā.

Attiecībā uz gaidīšanas rindām situācija patlaban ir uzlabojusies. Garākā rinda ir uz vizīti pie oftalmologa jeb acu ārsta. Tā jāgaida aptuveni trīs mēnešus. Ultrasonogrāfijas izmeklējums pieejams mēneša laikā, bet osteodensitometrijas jeb kaulu blīvuma noteikšanas izmeklējums jāgaida apmēram nedēļu.

2018. gada 30. novembrī.