IEPAZINA FIZIOTERAPEITA UN BIOMEDICĪNAS LABORANTA DARBU

Ventspils poliklīnika arī šogad iesaistījās Ēnu dienā, piedāvājot skolēniem izzināt fizioterapeita un biomedicīnas laboranta ikdienu. Profesijas iepazina sešas skolnieces ne tikai no Ventspils pilsētas, bet arī no tuvējiem novadiem.

 

Pavisam šogad poliklīnikā bija sešas “ēnas”. Fizioterapeite Jeļena Vedeņapina poliklīnikas otrā stāva fizioterapijas zālē ar savu ikdienu iepazīstināja Pāvilostas vidusskolas 9. klases skolnieci Ievu Šlangenu un Alsungas vidusskolas 9. klases skolnieci Altu Egliņu. Alta ēnot fizioterapeitu izraudzījās, jo pati ir apmeklējusi nodarbības pie fizioterapeita un vēlējās ieskatīties tā darba ikdienā no speciālista puses. Alta plāno savu nākotni saistīt ar medicīnu. Šajā jomā savu nākotni redz arī Ieva, kura vēl nav izlēmusi, kura medicīnas nozare viņai ir vairāk saistoša, tādēļ dienu kopā ar fizioterapeitu meitene uzskata par vērtīgu pieredzi. Jāpiebilst, ka pēc Ēnu dienas organizatoru datiem, fizioterapeits šogad bija otrā skolēnu vidū pieprasītākā profesija Latvijā.

 

Savukārt poliklīnikas laboratorijā biomedicīnas laborantes Elīna Silajāne un Ņina Logvisa par savu profesiju pastāstīja Popes pamatskolas 9. klases skolniecei Martai Bērzlejai, Pārventas pamatskolas 9. klases skolniecēm Sofijai Žernovojai un Sabīnei Astičai, kā arī Užavas pamatskolas 9. klases skolniecei Viktorijai Adāmovai. Visas meitenes atzina, ka viņas saista medicīna, taču vēl skaidri nezina, kurā medicīnas jomā tieši vēlētos darboties, tādēļ izmantojušas Ventspils poliklīnikas piedāvāto iespēju, lai iepazītu biomedicīnu.

 

Ceram, ka Ēnu dienā iegūtās zināšanas un iespaidi skolniecēm noderēs nākotnes profesijas izvēlē!

 

Ventspils poliklīnika Ēnu dienā iesaistās jau vairākus gadus. Tā ir pasaulē atpazīstama un atzīta “Junior Achievement” karjeras izglītības programma 1.–12. klašu skolēniem, kuras laikā skolēni apmeklē kādu darba vietu un 4–6 stundu garumā vēro interesējošās profesijas pārstāvja darba ikdienu. Ēnu dienas mērķis ir veicināt skolēnu izglītības satura sasaisti ar reālo dzīvi, palīdzot skolēniem mērķtiecīgi plānot savu karjeru, izdarīt izvēli par savu nākotnes profesiju un atbilstoši sagatavoties darba tirgum.

 

2019. gada 14. februārī.