IEGĀDĀTA LĀZERTERAPIJAS IEKĀRTA

Ventspils poliklīnikas dermatovenerologa kabinetam iegādāta jauna moderna lāzerterapijas iekārta. Tas ir daudzfunkcionāls aparāts, ar kura palīdzību iespējams, piemēram, likvidēt sejas ādas rozāciju un kuperozi, atbrīvoties no angiomām jeb sarkanajiem ādas veidojumiem, likvidēt nevēlamu tetovējumu, kā arī veikt saudzīgu ādas fotoatjaunošanu.

 

Jaunā lāzerterapijas iekārta Ventspils poliklīnikā paredzēta valsts apmaksāta pakalpojuma nodrošināšanai – hemangiomas likvidēšanai bērniem. Hemangioma ir labdabīgs asinsvadu audzējs, ko veido paplašināti asinsvadi un kas parasti rodas tūlīt pēc piedzimšanas. Tāpat iekārta paplašinās poliklīnikas piedāvātos maksas pakalpojumus – ar iekārtu būs iespējams likvidēt asinsvadu tīklojumu uz sejas, slīpēt rētas, kā arī ārstēt citas ādas problēmas.

 

Janvāra beigās Ventspils poliklīnikā notika jaunās iekārtas apmācības. Tās vadīja iekārtas ražotāja pārstāvis – “Alma Lasers International” pārdošanas vadītājs un klīniskais treneris Baltijas valstīs Aivars Tenters. “Šī pirmā šāda iekārta, kas iznākusi ārpus Rīgas,” sacīja “Alma Lasers International” pārstāvis. Iekārtas komplektācijā ir dažādi uzgaļi, kas nodrošina dažādu dziļumu saudzīgu sejas ādas, kakla un dekoltē zonas problēmu ārstēšanas. Tāpat iespējams atbrīvoties no nevēlamiem tetovējumiem, palīdzēt tādu izplatītu ādas problēmu gadījumos kā kuperoze un rozācija. «Var noņemt arī asinsvadu pinumus, kas uz kājām ir gandrīz katrai sievietei pēc dzemdībām un vēnu operācijām. Noņemt mazās sarkanās angiomas, ko līdz šim nevarēja tik saudzīgi izdarīt,» uzskaitīja A. Tenters.

 

Lāzerterapijas iekārtas apmācībās piedalījās dermatovenerologs Mārcis Šepte, dermatoloģe Ineta Zirne un fizikālās terapijas un rehabilitācijas ārste Eva Goba. Dermatovenerologs M. Šepte pauda prieku, ka iekārta nonākusi arī Ventspilī. “Cilvēkiem būs iespēja noņemt visus sarkanos ādas veidojumus, kas līdz šim Ventspils pacientiem uz vietas nebija iespējams, bija jāmēro ceļš uz Rīgu,” sacīja dermatovenerologs. Viņaprāt, iekārta Ventspils poliklīnikā būs pieprasīta, jo dažādi sarkani ādas veidojumi ir gan bērniem, gan pieaugušajiem, gan cilvēkiem gados. Procedūras ilgums atkarīgs no mērķa. Piemēram, punktveida izmēra veidojuma gadījumā procedūra aizņems vien sekundes, taču lielāka veidojuma, piemēram, tetovējuma likvidēšanai būs vajadzīgas vairākas procedūras.

 

2018. gada 5. februārī.