REIZI DIVOS MĒNEŠOS PIEŅEM BĒRNU PULMONOLOĢE

Ventspils poliklīnikā reizi divos mēnešos pieņem bērnu pulmonoloģe Līga Berķe. Pierakstīties uz vizīti iespējams, personīgi ierodoties Ventspils poliklīnikas reģistratūrā vai zvanot pa tālruņa numuru 636 22131.

Divas bērnu alergoloģes – L. Berķe un Regīna Pakalne – Ventspils poliklīnikā pamīšus pieņem reizi mēnesī. Ierasti reizi mēnesī pieņem viena no minētajām ārstēm, bet atsevišķos gadījumos tas notiek arī biežāk. Bērnu pulmonoloģe L. Berķe pieņem bērnus ar elpceļu alerģisku saslimšanu simptomiem, kā arī veic spirogrammu jeb grafisku elpošanas kustību pierakstu. Savukārt bērnu alergoloģe R. Pakalne pieņem bērnus ar ādas alerģisku saslimšanu simptomiem, veic ādas alergēnu testus, kā arī pieņem bērnus ar pārtikas alerģiju simptomiem.

Katrā pieņemšanas reizē ārstes sniedz vidēji no desmit līdz 12 konsultācijām. Vizītes sākumā ārsts uzklausa pacienta vai viņa vecāku izteiktās sūdzības un slimības gaitu. Kā norāda L. Berķe, ir svarīgi, lai uz konsultāciju kopā ar bērnu nāktu cilvēks, kurš ir vislabāk informēts par bērna veselības stāvokli, izmeklējumu vēsturi, kā arī var dalīties ikdienas novērojumos. Konsultācija ir daudz vērtīgāka, ja ārstam ir iespēja ne tikai uzklausīt vecāka stāstījumu par to, kādi speciālisti līdz šim apmeklēti un kādas pārbaudes veiktas, bet arī ieskatīties iepriekš veikto izmeklējumu izrakstos. Ja bērnam ir elpošanas problēmas, pēc aprunāšanās ar vecāku bērnam tiek veikts elpošanas tests, bet, ja ir aizdomas, ka bērnam varētu būt kāda alerģija, tad tiek veikti ādas dūriena testi. Ir vērtīgi, ja vecākam ir kādi novērojumi par to, uz ko tieši bērnam varētu būt alerģiska reakcija.

Ventspils poliklīnikas vadība pakalpojumam piesaistījusi valsts finansējumu, un kopš 2017. gada novembra bērnu alergologa un pulmonologa konsultāciju ar ģimenes ārsta nosūtījumu Ventspils poliklīnikā apmaksā valsts.

Nākamreiz L. Berķe Ventspils poliklīnikā pieņems 31. janvārī. Speciālistu pieņemšanas datumi regulāri tiek atjaunoti Ventspils poliklīnikas tīmekļa vietnē www.ventspilspoliklinika.lv. Ņemot vērā, ka viena no ārstēm specializējas elpceļu alerģiju ārstēšanā, bet otra – ādas alerģiju ārstēšanā, pirms pierakstīšanās uz konsultāciju lūgums izvērtēt, kurš no abiem speciālistiem bērnam nepieciešams.

Darbam Ventspils poliklīnikā ārstes tika piesaistītas 2016. gada rudenī pēc tam, kad bērnu vecāki to rosināja pašvaldības īstenotās programmas “Ventspils – mazulim draudzīga pilsēta” aptaujā.

2019. gada 3. janvārī.