AIZVADĪTA LATVIJAS VESELĪBAS NEDĒĻA 2019

No 25. maija līdz 1. jūnijam Ventspilī norisinājās Latvijas Veselības nedēļas pasākumi. Ventspils poliklīnikā bija iespēja bez maksas izmērīt asinsspiedienu, tikties ar fizioterapeitu, kā arī izmēģināt daudzfunkcionālo ķermeņa masas analizatoru. Iespējas izmantoja vairāki desmiti iedzīvotāju.

 

Bez maksas izmēģināt daudzfunkcionālo ķermeņa masas analizatoru varēja vienas stundas garumā divas dienas – otrdien, 28. maijā, un ceturtdien, 30. maijā. Šī aktivitāte Veselības nedēļas laikā poliklīnikā allaž ir populārākā, un šogad iespēju izmantoja 23 iedzīvotāji. Ar ķermeņa masas analizatoru iespējams noteikt, piemēram, kaloriju patēriņu, kā arī tauku, muskuļu un kaulu masu attiecībā pret ķermeņa kopējo masu.

 

Bez maksas izmērīt asinsspiedienu bija iespējams vienu stundu dienā no pirmdienas, 27. maija, līdz trešdienai, 29. maijam, un šo iespēju izmantoja seši iedzīvotāji. Mediķi uzsver, ka cilvēkam ir svarīgi zināt savu asinsspiedienu, jo, ja tas ir pazemināts vai paaugstināts, iespējamas dažādas veselības problēmas.

 

Savukārt pirmdien, 27. maijā, iedzīvotāji stundas garumā varēja bez maksas saņemt fizioterapeita konsultāciju, taču šo iespēju neizmantoja neviens iedzīvotājs. Pacientu biežākās sūdzības, meklējot fizioterapeita palīdzību, ir muguras sāpes, kas nereti rodas sēdoša darba un pārāk garu darba stundu dēļ. Strādājot pie datora, reizi stundā vai divās stundās vēlams izkustēties, ja iespējams, veicot dažus vienkāršus stiepšanās vingrinājumus.

 

Latvijas Veselības nedēļas mērķis ir popularizēt veselīgu dzīvesveidu un iesaistīt pēc iespējas vairāk cilvēku sportiskās un veselīgās aktivitātēs. Ventspilī dažādas aktivitātes vairāk nekā nedēļas garumā notika dažādās pilsētas vietās, tostarp gan telpās, gan ārpus tām un kopumā tajās šogad iesaistījušies ap 400 iedzīvotāju. Aktivitātes organizētas Eiropas Savienības projektā „Pasākumi vietējās sabiedrības veselības veicināšanai un slimību profilaksei Ventspilī’”.

 

Ventspils poliklīnika pateicas ikvienam, kurš izmantoja iespēju bez maksas pārbaudīt savu veselību!

 

2019. gada 4. jūnijā.