ĀRSTNIECISKĀ MASĀŽA ARĪ BĒRNIEM

Ventspils poliklīnikā pieejama ārstnieciskā masāža arī bērniem, tostarp zīdaiņiem, kam tā nodrošina pēc iespējas pareizāku attīstību.

Visnesenāk Ventspils poliklīnikas masieru kolektīvu papildinājusi Elīna Fišere, kurai ir četru gadu pieredze šajā darbā. Viņa nupat papildinājusi savas zināšanas, apgūstot arī ārstniecisko masāžu bērniem vecumā līdz trim gadiem. Masiere stāsta, ka masāža zīdaiņiem un bērniem no masāžas pieaugušajiem atšķiras ar to, ka viņu ķermenis vēl nav nostiprinājies. Zīdaiņa vecumā būtisks ir hendlings jeb bērniņa prasmīga aprūpe – pareiza turēšana un pozicionēšana, lai zīdainis pēc iespējas labāk attīstītos. Prasmīga aprūpe cita starpā iedrošina bērniņu pareizāk sēdēt, rāpot. E. Fišere atzīst, ka šajā gadījumā masieris un vecāki darbojas kā komanda, jo vecāki apgūst, kā pareizi celt, nest un aprūpēt zīdaini, pielietojot šīs prasmes ikdienā.

Poliklīnikā darbojas kopumā četri sertificēti masieri – arī Zigurds Štelmahers, Sandra Koha un Ringolds Ozoliņš. Tiek piedāvātas masāžas gan pieaugušajiem, gan bērniem. Viens masāžu kurss vidēji ilgst piecas līdz desmit reizes.

Lai dotos uz masāžu Ventspils poliklīnikā, nepieciešams ģimenes ārsta vai rehabilitologa nosūtījums. Noteiktu diagnožu gadījumos un ar ārsta nosūtījumu bērniem pienākas valsts apmaksātas masāžas. Ventspils poliklīnika sadarbojas ar lielāko daļu veselības apdrošināšanas kompāniju, un masāžas pakalpojuma apmaksa ērti iespējama tiešsaistē, izmantojot apdrošināšanas polisi. Proti, pacientamnav sākotnēji pakalpojums jāapmaksā no saviem līdzekļiem un pēcāk jāpieprasa atlīdzība no apdrošinātāja.

Pierakstīties uz masāžu iespējams, sazinoties Ventspils poliklīnikas reģistratūru – zvanot uz tālruņa numuru 636 22131 vai rakstot ziņu uz e-pastu registratura@ventspilspoliklinika.lv.

2020. gada 10. jūlijā.