APRĪLĪ PIEŅEMS GAN PULMONOLOĢE, GAN ALERGOLOĢE

Bērnu pulmonoloģe Līga Berķe Ventspils poliklīnikā pieņems ceturtdien, 25. aprīlī, savukārt bērnu alergoloģe Regīna Pakalne-Bormane – piektdien, 26. aprīlī.

Abas bērnu alergoloģes – L. Berķe un R. Pakalne-Bormane – Ventspils poliklīnikā pamīšus pieņem reizi mēnesī, bet atsevišķos gadījumos, piemēram, nākammēnes, pieņemšanas norit arī biežāk.

Bērnu pulmonoloģe pieņem bērnus ar elpceļu alerģisku saslimšanu simptomiem, kā arī veic spirogrammu jeb grafisku elpošanas kustību pierakstu. Savukārt bērnu alergoloģe pieņem bērnus ar ādas alerģisku saslimšanu simptomiem, veic ādas alergēnu testus, kā arī pieņem bērnus ar pārtikas alerģiju simptomiem.

Katrā pieņemšanas reizē ārstes sniedz vidēji no desmit līdz 12 konsultācijām. Vizītes sākumā ārsts uzklausa pacienta vai viņa vecāku izteiktās sūdzības un slimības gaitu. Kā norāda L. Berķe, ir svarīgi, lai uz konsultāciju kopā ar bērnu nāktu cilvēks, kurš ir vislabāk informēts par bērna veselības stāvokli, izmeklējumu vēsturi, kā arī var dalīties ikdienas novērojumos. Konsultācija ir daudz vērtīgāka, ja ārstam ir iespēja ne tikai uzklausīt vecāka stāstījumu par to, kādi speciālisti līdz šim apmeklēti un kādas pārbaudes veiktas, bet arī ieskatīties iepriekš veikto izmeklējumu izrakstos. Ja bērnam ir elpošanas problēmas, pēc aprunāšanās ar vecāku bērnam tiek veikts elpošanas tests, bet, ja ir aizdomas, ka bērnam varētu būt kāda alerģija, tad tiek veikti ādas dūriena testi. Ir vērtīgi, ja vecākiem ir kādi novērojumi par to, uz ko tieši bērnam varētu būt alerģiska reakcija.

Ventspils poliklīnikas vadība pakalpojumam piesaistījusi valsts finansējumu, un bērnu alergologa un pulmonologa konsultāciju ar ģimenes ārsta nosūtījumu poliklīnikā apmaksā valsts.

Speciālistu pieņemšanas datumi regulāri tiek atjaunoti Ventspils poliklīnikas tīmekļa vietnē www.ventspilspoliklinika.lv. Ņemot vērā, ka viena no ārstēm specializējas elpceļu alerģiju ārstēšanā, bet otra – ādas alerģiju ārstēšanā, pirms pierakstīšanās uz konsultāciju lūgums izvērtēt, kurš no abiem speciālistiem bērnam nepieciešams.

Pierakstīties uz vizīti iespējams, personīgi ierodoties Ventspils poliklīnikas reģistratūrā vai zvanot pa tālruņa numuru 636 22131.

Darbam Ventspils poliklīnikā ārstes tika piesaistītas 2016. gada rudenī pēc tam, kad bērnu vecāki to rosināja pašvaldības īstenotās programmas “Ventspils – mazulim draudzīga pilsēta” aptaujā.

2019. gada 14. martā.