ALERGOLOĢE PAKALNE PIEŅEMS 7. DECEMBRĪ

Ventspils poliklīnikā reizi divos mēnešos pieņem bērnu alergoloģe Regīna Pakalne. Nākamreiz bērnu alergoloģe Ventspils poliklīnikā konsultēs 7. decembrī.

 

Pieņemšanas dienā ārste sniedz vidēji no desmit līdz 12 konsultācijas. Alergoloģe pieņem bērnus ar ādas alerģisku saslimšanu simptomiem, veic ādas alergēnu testus, kā arī pieņem bērnus ar pārtikas alerģiju simptomiem.

 

Ārste stāsta, ka biežākās alerģiskās slimības, ko ārstē bērnu alergologs, ir atopiskais dermatīts, alerģija pret pārtikas produktiem, alerģiskas iesnas, bronhiālā astma, nātrene un citas saslimšanas. Mazākiem bērniem pārsvarā sastopamas ādas un gremošanas problēmas. Alerģija pret pārtikas produktiem pārsvarā novērojama agrā vecumā, bet ar laiku tā mazinās. Bērnam augot, sāk dominēt elpceļu alerģijas. Ārste atzīst, ka pēdējo gados bērni kļūst arvien alerģiskāki. Valda uzskats, ka to var ietekmēt, piemēram, sadzīves ķīmijas lietošana bērnu novēlota piebarošana.

 

R. Pakalne stāsta, ka lielākoties risinājums konkrētajai problēmai tiek rasts konsultācijas laikā tepat Ventspilī, bet atsevišķos gadījumos vecākiem ar bērnu jādodas uz Rīgu, lai veiktu padziļinātu izmeklēšanu vai nopietnāku ārstēšanu.

 

Katru otro mēnesi Ventspils poliklīnikā pieņem arī bērnu pulmonoloģe Līga Berķe. Ventspils poliklīnikas vadība pakalpojumam piesaistījusi valsts finansējumu, un kopš pagājušā gada novembra bērnu alergologa un pulmonologa konsultāciju Ventspils poliklīnikā ar ģimenes ārsta nosūtījumu apmaksā valsts.

 

Iegūt vairāk informācijas un pierakstīties uz konsultāciju iespējams, personīgi ierodoties Ventspils poliklīnikas reģistratūrā vai zvanot pa tālruņa numuru 636 22131. Speciālistu pieņemšanas datumi regulāri tiek atjaunoti Ventspils poliklīnikas mājaslapā www.ventspilspoliklinika.lv.

 

Ņemot vērā, ka viena no ārstēm specializējas elpceļu alerģiju ārstēšanā, bet otra – ādas alerģiju ārstēšanā, pirms pierakstīšanās uz konsultāciju lūgums izvērtēt, kurš no abiem speciālistiem bērnam nepieciešams.

 

Darbam Ventspils poliklīnikā ārstes tika piesaistītas 2016. gada rudenī pēc tam, kad bērnu vecāki to rosināja pašvaldības īstenotās programmas “Ventspils – mazulim draudzīga pilsēta” aptaujā.

 

2018. gada 1. novembrī.