IZMANTOJA IESPĒJU BEZ MAKSAS PĀRBAUDĪT VESELĪBU

Aizvadīta Eiropas Sporta nedēļa, kuras laikā tradicionāli arī Ventspilī varēja bez maksas apmeklēt virkni dažādu sportisku aktivitāšu un ar veselību saistītu pasākumu. Ventspils poliklīnika tradicionāli piedāvāja bez maksas izmēģināt daudzfunkcionālo ķermeņa masas analizatoru un izmērīt asinsspiedienu.

 

Bez maksas izmēģināt daudzfunkcionālo ķermeņa masas analizatoru varēja vienas stundas garumā divas dienas – ceturtdien, 23. septembrī, un otrdien, 28. septembrī. Šoreiz šo iespēju izmantoja 11 iedzīvotāju. Ar ķermeņa masas analizatoru iespējams noteikt, piemēram, kaloriju patēriņu, kā arī tauku, muskuļu un kaulu masu attiecībā pret ķermeņa kopējo masu. Ikdienā izmeklējums ar ķermeņa masas analizatoru Ventspils poliklīnikā ir maksas pakalpojums. Lai to izmantotu, ģimenes ārsta nosūtījums nav nepieciešams, un pakalpojuma cena ir 7,11 eiro, savukārt izmeklējums kopā ar ārsta konsultāciju maksā 21,34 eiro.

 

Bet kopumā sešas dienas – no 22. septembra līdz 24. septembrim un no 27. septembra līdz 29. septembrim, vienu stundu dienā poliklīnikā varēja bez maksas izmērīt asinsspiedienu. Šo iespēju šoreiz izmantoja trīs cilvēki. Mediķi uzsver, ka cilvēkam ir svarīgi būt informētam par sava asinsspiediena līmeni, jo, ja tas ir pazemināts vai paaugstināts, iespējamas dažādas veselības problēmas.

 

Ņemot vērā epidemioloģisko situāciju valstī, šoreiz, lai Ventspils poliklīnikā bez maksas piedalītos Eiropas Sporta nedēļas pasākumos, bija iepriekš jāpierakstās un, iespējams, tieši tādēļ apmeklējums šoreiz bija salīdzinoši mazāks.

 

Eiropas Sporta nedēļa ir Eiropas Komisijas rosināta iniciatīva, kuras mērķis ir motivēt cilvēkus vairāk un biežāk būt kustīgiem, veicināt sportošanu un fizisko aktivitāti, kā arī vairot cilvēkos izpratni par kustīguma ieguvumiem veselībai, darba spējām un vispārējai dzīves kvalitātei.

 

Ventspils poliklīnika pateicas ikvienam, kurš atsaucās aicinājumam un izmantoja iespēju bez maksas pārbaudīt veselību! Ceram, ka iegūtie dati palīdzēs turpināt rūpēties par savu veselību vai mainīt ikdienas ieradumus veselības labā!

 

04.10.2021.